ERR.ee video. Kuula Sander Mölderi teost "R-E-D 1 (reverb-echo-delay)" koos autori kommentaariga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: kaader videost

Neljapäeval, 9. aprillil toimus Tallinnas Õpetajate majas järjekordne Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng, mille käigus seekord räägiti helist ja akustikast - kuidas me ruumis kuuleme ja kuulame, kuidas ruumid meid kuulavad, kuidas helid ja inimesed end ruumis koos tunnevad. Siinne ERR kultuuriportaal kandis välkloengu traditsiooniliselt üle, nüüd avaldame ettekanded ka videotena.

Esiettekandele tuli välkoengul noore helilooja ja produtsendi Sander Mölderi akustika mõõtmiseks salvestatud püstolipaukudest inspireeritud teos "R-E-D 1 (reverb-echo-delay)". Sander Mölder rääkis pärast oma kogemusest elektroonilise heli ja ruumidega.

Mölderi värske teos kasutab Linda Madaliku salvestatud püssipauke. "Oma akustikaalaseid teadmisi täiendades lugesin, et igas ruumis on olemas oma resoneerivad sagedused," rääkis Sander Mölder uue heliloomingu saamisloost. "Tegin paukude kohta graafilise sagedused analüüsi ja avastasin, et saabki," ütles Mölder.

Kuula teost ja Sander Mölderi kommentaari videost.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: