KIMP Fest tutvustab Tallinna Ülikooli loometudengite lõputöid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

KIMP
KIMP Autor/allikas: plakatifragment

21. aprillist 30. maini ootab Tallinna Ülikool kõiki KIMP Festile, tutvuma kevadel ülikooli lõpetavate loomeerialade tudengite töödega.

Kavas on tantsuetendused, kunstinäitused, klassikalise, elektroakustilise ja popmuusika kontserdid ning mitmed avatud töötoad. Kõik sündmused, v.a. magistrite tantsuetendused, on tasuta, teatavad korraldajad.

KIMP Fest 2015 avasündmuseks on Tatjana Romanova ja Julia Koneva lavastuste esietendused Helsingi Teatrikõrgkooli teatrisaalis. Lavastusi saab näha ka TLÜ teatris Stella ja Tallinna Teletornis. Kavas on lisaks erilised lavastuskompositsioonid kutsutud koreograafidelt ning koreograafiatudengite lavastusprotsessid.

Muuseumiööl, 16. mail täidab KIMP Fest helidega Kumu ja Tallinna Ülikooli Muuseumi. Kumus toimub Gerhard Locki kureeritud „Noorte Heliloojate Labor“, kus esitamisele tulevad Digitaalse heliloomingu konkursi võidutööd. Tallinna Ülikooli Muuseumis esineb Kunstide Instituudi segakoor Merika Aarma ja Raul Talmari juhatamisel Mozarti loominguga. Samuti ootab muusikaosakond kuulama lauljate ning koori- ja orkestrijuhtide kontserteksameid.

KIMP Festi tähtsaks osaks on töötoad ja avatud stuudiod, kus kõigil soovijatel on võimalik oma oskusi arendada. Joonistamise töötuba juhendavad kunstnikud Orest Kormašov, Linda Elken, Margot Kask ja Sofi Arshas; moejoonistuse stuudiot moekunstnik Kaidi Kuur ning õppejõud ja kunstnik Margot Kask. Loovteraapiate töötuba viib läbi kunstiterapeut Marika Ratnik.

Kunstihariduse osakonna üliõpilaste poolt on ülikooli kampuses väljas mitu põnevat näitust. Tallinn Art Space galeriis näeb aga Rando Freibergi “ARTSHI EXPO – Kunst T-särgil”, näitust, kus T-särgist saab nimekate kunstnike käe all seljaskantav kunstiteos.

KIMP Fest on Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudi iga-aastane kultuuriprojekt, mis julgustab ja toetab noori loomeinimesi siduma oma elu ja karjääri kaunite kunstidega. KIMP Fest on osa Tallinna Ülikooli Kultuurikvartalist, mis toob huvilisteni kolme kuu jooksul Tallinna Ülikoolis toimuvad kevadised kultuurisündmused.

Tutvu KIMP Fest ajakavaga veebis

Kultuurikvartali ajakava siit

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: TLÜ

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: