Reedel on Polygoni Teatrikooli teatriklassi katsed ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tamur Tohver.
Tamur Tohver. Autor/allikas: ERR

Homme toimuvad Polygoni Teatrikooli katsed Tallinna Ühisgümnaasiumi teatriklassi.

24. aprillil kell 15 toimuvad Polygoni Teatrikoolis Rävala 8, 7. korrusel katsed Tallinna Ühisgümnaasiumi teatriklassi, teatab Polygon.

Katsed läbinud noored alustavad septembris 2015 gümnaasiumiõpet Tallinna Ühisgümnaasiumi teatrikunsti süvaõppe klassis, mis loodi 2012. aasta sügisel koostöös Polygoni Teatrikooliga.

Tallinna Ühisgümnaasiumi teatriõpe on põimunud üldhariduse omandamisega. Teatrikunsti süvaõppeklassi põhiainekavas käsitletakse näitlejameisterlikkust, lavakõnet ja lavalist liikumist, dramaturgiat. Teatriklasse õpetavad põhiõpetajatena Tamur Tohver, Aita Vaher, Karin Rask, Harriet Toompere.

’’Näitlejakutsumusega noored saavad teatrikallakuga klassist hea ettevalmistuse, et peale keskkooli lavakunstikoolidesse pürgida. See pole aga ainus eesmärk. Avaram maailmavaade, töö iseendaga, hea analüüsivõime ja esinemisoskus on omadused, mida professionaalses teatriõppes arendame ja mis kõigil elualadel kasuks tulevad,’’ selgitas Polygon Teatri tegevjuht Kristel Treier.

Teatriklassi astujatel palutakse ette valmistada peast esitamiseks üks proosapala (pikkusega 1 lk A4) ja luuletus. Samuti tuleb kasuks muusika- ja/või tantsuoskus. Klassi astujatelt eeldatakse kõrget õppeedukust üldainetes. Teatriklassi soovijad peavad läbima ka gümnaasiumi üldkatsed.

Rohkem infot Tallinna Ühisgümnaasiumi teatriõppe kohta leiab Polygoni Teatrikooli kodulehelt

Polygon Teater on asutatud 8. mail 2008 Tamur Tohveri, Tarvo Kralli ja Reet Ausi poolt. Tegutsemisaja jooksul on antud üle saja etenduse nii kodu- kui välismaal. 2009. aastast tegutseb Polygoni Teatrikool huvikoolina Tallinnas ja sellest sügisest ka Tartus. Teatrikoolis õpib sel hooajal ligi 200 õpilast.

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: Polygon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: