Täna on kunst Paljassaares ({{commentsTotal}})

Showcase #10: Annika Kangur
Showcase #10: Annika Kangur Autor/allikas: Rundum

Laupäeval, 25. aprillil kell 16.00 avab asukohal Paljassaare Linnuvaatlustorn nr.2 (koordinaadid 59.480695, 24.711116) Showcase #10 Annika Kangur. Näitus jääb avatuks 18. maini.

“Rundum Showcase #10 on Paljassaare poolsaare ajalis-ruumiline interpretatsioon, mis võtab kokku antud keskkonnas ligi 16 aasta jooksul kogunenud mälufragmendid. Siiski on projekti peamine eesmärk pakkuda võimalust tulla tutvuma piirkonnaga ja soovi korral oma kogemust teistega jagama.

Ruum ei ole lihtsalt füüsilisi parameetreid kirjeldav ja seletav keskkond, vaid iga inimese isiklik tõlgendus sellest. Viisid, kuidas me seda tajume ja emotsioonid, mida see meis tekitab, on erinevad. Ruumi, kui terviku moodustavad lõputu hulk personaalseid tähendusi ning tõlgendusi lineaarselt kulgevatel ajahetkedel. Igalühel meil on oma lugu sellest ruumist rääkida, mäletada. See on/oli isiklik, see on/oli paljastav, see on/oli Paljassaare.”

Annika Kangur

Annika Kangur õpib hetkel Eesti Kunstiakadeemia magistrantuuris tekstiilidisaini erialal. Varasemalt on ta lõpetanud Tallinna Ülikooli käsitöö ning Tartu Ülikooli geograafia erialad. Oma loomingulises tegevuses keskendub ta oma varasemate kogemuste ja teadmiste ühenduskohtade leidmisele.

Showcase on Rundumi poolt kunstnike kasutusse antud vitriinkapist näitusepind, mis liigub ringi nii asukoha kui ka vastutava kunstniku mõttes. Varem Tšehhi kunstirühmitusele PAS (Production of Contemporary Activities) kuulunud idee kapist, mis toimib alternatiivse projektipinnana, pakub võimalust katsetada teistsuguste kunsti eksponeerimise viisidega, suhestudes erinevate sotsiaalsete keskkondade ning avaliku ruumi hõivamise temaatikaga. Showcase’i programm on justkui 5 inimese vahel moodustuv ahel, mis antakse käest kätte. Esimese kunstniku kutsub Rundum oma tööd esitlema, kuid sealt edasi palutakse kunstnikul leida järgmine loovisik, kes soovib Showcase'i kasutada ja tema omakorda uue, kuni lõpuks on kokku 5 inimest, kes on eksponeerinud Showcase'is oma loomingut. Rundum võtab pärast seda ahelat taas Showcase'i oma valdusesse ja kutsub uue kunstniku, tekitades uue ringluse. Kõik kunstnikud valivad ise ka koha, kuhu oma projekt linnaruumis paigutada.

Showcase #10 on viimane senisel toimimisloogikal põhinev vitriinkapi näitus, järgmisel hooajal jätkab Showcase uuel viisil.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: RundumHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: