Tanja Muravskaja uurib Ukraina sõja mõjusid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

TANJA MURAVSKAJA isiknäitus „Kolm õde”
TANJA MURAVSKAJA isiknäitus „Kolm õde” Autor/allikas: Hobusepea galerii

Hobusepea galeriis on avatud Tanja Muravskaja isiknäitus „Kolm õde”, kus ta analüüsib, mil moel on aasta tagasi alanud sõda Ukrainas mõjutanud ja muutnud sugulaste ning perede omavahelisi suhteid. Kunstnik vaatleb teostes enda suguvõsa, kellest osa elab Ukrainas, osa on nõukogude ajal kolinud Venemaale ja osa elab Eestis.

Näeme, kuidas Maidani konflikt paljastas perekonnasisesed erinevad poliitilised vaated, muutis sugulussidemed poliitilisteks ja killustas perekondi sisemiselt. Kunstnikku huvitab üldinimlik küsimus – millistel põhjustel ja miks tekib vaen sugulaste vahel ja perede sees?

Tanja Muravskaja on Ukraina juuretega eesti kunstnik. Muravskaja lõpetas 2005. aastal Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna ja kaitses 2010. aastal samas magistrikraadi. Oma loomingus on Muravskaja põhjalikult uurinud tänapäeva Eesti ja eestlaste identiteeti, teema võttis kokku ülevaatlik isiknäitus Tartu Kunstimuuseumis 2010. aastal. Tallinna Kunstihoone galeriis 2012. aastal toimunud isiknäitusel „Kadunud utoopia“ tähistas Muravskaja enda kultuuriliste ja ajalooliste kontaktide hääbumist Ukrainaga fotodega sealsetest küladest kui kaduvatest mälestuspiltidest.

Näitus jääb avatuks 11. maini 2015.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Hobusepea galerii

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: