Lilli-Krõõt Repnau on kahevahel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

LILLI-KRÕÕT REPNAU Draakoni galeriis isiknäituse „Kahevahel“
LILLI-KRÕÕT REPNAU Draakoni galeriis isiknäituse „Kahevahel“ Autor/allikas: Draakoni galerii

Homme avab Lilli-Krõõt Repnau Draakoni galeriis isiknäituse „Kahevahel“.

Lilli-Krõõt Repnau (1982) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafikaosakonna aastal 2005, aastast 2010 jätkab ta samas magistriõpinguid ja aastast 2012 magistriõpinguid EKA animatsiooniosakonnas. Lisaks on ta end õpingute käigus täiendanud Šveitsis, Lutserni Ülikooli Kunsti- ja Disainikolledži videoosakonnas. Aastal 2010 tunnustati Lilli-Krõõt Repnau graafikaloomingut Edmund Valtmani stipendiumiga. Ta on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Vabagraafikute Ühenduse liige.

Lilli-Krõõt Repnau:
„Minu jaoks on linn lõputu kogemus. Isiklikud mälestused ümbritsevad nähtavat kesk-konda ning mõjutavad käesoleva hetke tunnetust. Mu kodulinn on Tallinn ja viimaste aastakümnete jooksul on linnakeskkond drastiliselt muutunud. Mitmed minu jaoks olulised hooned on haihtunud. Mõned kohad on saanud liiga täis. Tavaliselt öeldakse, et majad elavad kauem kui inimesed, kuid mitmed hooned eksisteerivad ainult mälestustes. Mõnikord taaskülastan neid paiku mõtetes ja tunnetan vaikimisi neid olematuid ruume.
Jalutades erinevates linnades on tihtilugu võimalik näha märke eelnevast. Tundub justkui aeg on seiskunud. Kummaline nihe mineviku ja oleviku, aja ja ruumi vahel. Mulle meeldib märgata neid kihistusi ja mõelda, mis lugusid nad endas kannavad. Mõnede kujundite juurde pöördun üha uuesti tagasi. Läbi erinevate piltide jõuan ikka ja jälle oma isiklike lugude juurde. Mulle meeldib jäädvustada hetki ja uurida neid läbi graafika, animatsiooni ja joonistuste. Läbi pildile pühendumise protsessi mõtestan lahti nende olemust.“

Linnaruumi ümbermõtestamise, selle perspektiivide utoopilisteks ja unenäolisteks teisendamisega tegeles Lilli-Krõõt Repnau ka 2011. aastal Draakoni galeriis toimunud isiknäitusel „Utoopiline T-linn“. Kui tookordse näituse tööde visuaal sündis dialoogist eesti kunstiklassikaga, siis sel korral näib Repnau keskenduvat enam isiklike (mälu)piltide mõtestamisele.

Avamine teisipäeval, 28.04.2015 kell 17.00, näitus jääb avatuks 16. maini 2015.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Draakoni galerii

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: