Live-elamus: Jazzkaare tantsutrall

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ingrid Lukas Autor/allikas: ERR

Jazzkaar

Külli Roosna & Kenneth Flak "Blood Music" ja Ingrid Lukas "Meets Dance"

22. aprillil Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus

Kui siin mõni aeg tagasi sai veidi virisetud Jazzkaare Sõltumatu Tantsu Lava obskuursuste üle, siis möödunud neljapäevane kehakeelekeskne õhtupoolik tõestas inimplastika muusikalisi väljendusvõimalusi lausa kahekordselt. Intiimsemal tantsulaval toimunud kodumaise tantsija Külli Roosna ja Norra helikunstniku Kenneth Flaki audiofüüsiline ekskurss lubas piiluda võlvitagustesse, kuhu teravanurkne nüüdistants vabamal kujul suunduda võib.

Duo relvadeks olid kehatantsija külge kinnitatud mikrofon-bandaažid, mida manipuleeriti sämplikeskse arvutitöötlusega - ühe käega kajaefektid, teisega helikõrgused, jalaga müra ja teisega bassi; umbes nii toimis Roosna jõuline, amatsoonlik kehakeel sümbioosis arvutioperaatori Flaki audiomanipulatsioonidega. Toimuv oli haarav, läbivalt põnevusega jälgitav ja inspireeriv. Kui sellistele siiski veel uudiskombinatsioonidele hakkavad tulevikus toeks tulema ka muusikaliselt mõjuvamad avantüürid, võib artistide kehameel parimates fantaasiates kujuneda päris põhjatuks võimaluste allikaks.

Õhtu teise tantsulise muusikaelamusena pakutud etendus "Ingrid Lukas Meets Dance" jäi võibolla veidi väljakuulutatud kõrgelennuliste loosungite varju - tantsijate lisamine lavapilti võimendab kindlasti teatraalse mõjujõu püüdeid; iseasi, kas sellest on vaja teha eraldi atraktsiooni. Kohapealne Rene Kösteri juhitud tantsutrupp "Twisted Dance" lisas küll plastilisi hõbevigureid, aga Punase Maja sirgjooneline rockilava jäi plaanitud ambitsioonide jaoks veidi pisukeseks ja täistopituks. Read kuluvadki põhjendamatult liikumise kirjeldamisele, kuigi põhirõhu sooviks ikka panna Šveitsi-Eesti lennuka linnahaldja Ingrid Lukase võlumaailma tunnetamisele.

Lukase värske plaat "Demimonde", mis prominentsel määral on ka kajastust leidnud, avaldab oma maagiat seni pigem plaadil. Lavalaual esitatu ei kanna kindlasti mingeid ebaprofesionaalsuse märke, küll aga tasandub kogumulje ehk liiga üheplaaniliseks ja mõõdetud esoteerikatooteks. Põhifookus on antud akti puhul suunatud loomulikult Lukase vokaaltundlemisele, kus segunevad kodukandist tuttavad Kerli-Iirise-Marie Vaigla tüüpi nurruvad salatsemised ja kuskil kummitab ka kunstipäraste naishäälte igiankur Björk koos Lambi lauljanna Louise Rhodesi ärritusnivooni jõudvate maneeridega. Sensuaalne iga kandi pealt, urbaanseks kohandatud muinasjutumääraga - sellisena tundusid Ingrid Lukase tuttavturvalised haldjalood kokkuvõttes soojalt vastuvõetavad ka kodupublikule.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: