Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Juhan Liivi luuleauhinna sai Jüri Kolk

{{1430378709000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Alatskivil Juhan Liivi muuseumis anti täna välja kirjaniku luuleauhind, mis tänavu läks Jüri Kolgile. Lisaks avati muuseumis ka teatrinäitus.

37. Liivi luuleauhinna saaja pälvis tähelepanu möödunud aasta Vikerkaares avaldatud "arno apooria" eest.

Luuletaja sõnul polnud auhind talle üllatus, küll aga on see oluline tunnustus.

Muuseumi püsiekspositsiooni osana kavandatud näitus "Liivi mängides" käsitleb luuleklassiku isikut ja loomingut eesti teatrites läbi aegade. Näituse on koostanud Piret Jaaks ning kujundanud Artur Kuus.

Lisaks saab tutvuda näitusega koolinoorte fotovõistluse "Ilus ta ei ole" töödest.

Temaatilise kavaga astusid üles Aarne Soro ja Jaan Pehk, kes on osatäitjad Urmas Vadi autorilavastuses "Kus sa oled, Juhan Liiv?". Lavastust saab ka tänavu Liivi Muuseumis vaadata 24. juulist 9. augustini.

Toimetaja: Valner Valme, Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: