Aasta etenduskunsti tegijad on Kaja Kann ja ZUGA tantsijad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaja Kann
Kaja Kann Autor/allikas: Kanuti Gildi SAAL

Kanuti Gildi SAAL-is anti täna üle sõltumatu etenduskunsti auhinnad. Eesti sõltumatu etenduskunsti Aasta Tegija auhinna laureaadid 2014. aasta loomingu eest on etenduskunstnik Kaja Kann ja ZUGA ühendatud tantsijad. Aasta läbilööja auhind läks Hendrik Kaljujärvele.

Kaja Kann sai pärjatud projekti “Knit the World” eest: raamat “Eratee”, fotonäitus “Kes varastas päeva?” ja soololavastus “Be Real My Dear” Kanuti Gildi SAAL-is.

"Kaja Kann tegi oma elust kunstiteose ja lasi meil hetkeks piiluda läbi akna elu. Kann mängib tõsist mängu: oma maailma kudus ta otsekoheselt ja teravalt," vahendab Kanuti Gildi saal ja Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus (ETUKÜ).

ZUGA ühendatud tantsijad ehk Tiina Mölder, Helen Reitsnik, Ajjar Ausma ja Päär Pärenson pälvisid preemia lavastuse "Käik" eest Sõltumatu Tantsu Laval.

"Noori vaatajaid kaasav tantsulavastus on ZUGA uuenenud trupi esituses mõnusalt jõuline, mänguline ja leidlik. ZUGA neljas lastelavastus pole suunatud enam väikelastele, vaid kuni 10-aastastele, kelle reaktsioonidega etendajad ka arvestavad," seisab teates.

Aasta Läbilööja auhind läks Hendrik Kaljujärvele loomingulise panuse eest lavastusse "Santa Muerte and the Sun" (valminud koostöös Karl Saksaga) ning soololavastuse "Rising Matter" eest.

"Juba tunnustatud helikunstniku esimesed sammud lavastuse autori ja etendajana näitavad Kaljujärve oskust erinevaid elemente veenvaks tervikuks põimida. Tehniliselt täpselt teostatud muusikat, visuaali ja liikumist vääristab Kaljujärve kui etendaja intensiivne lavaline kohalolu."

Henri Hüti nimelise muusikalise kujunduse eripreemia pälvisid Eleonora Tikas, Kalle Tikas ja Allan Prooso tsirkuseartistide ja muusikute kokkumängust loodud põneva kompositsioonilise terviku eest lavastuses "Knacktune".

Auhinna žüriisse kuulusid: Madli Pesti (ETUKÜ), Riina Oruaas (ETUKÜ), Priit Raud (Kanuti Gildi SAAL) ning Triinu Aron (Sõltumatu Tantsu Lava).

Sõltumatu etenduskunsti auhinnad 2014. aasta loomingu eest andis välja Kanuti Gildi SAAL koostöös ETUKÜ-ga.

ZUGA tantsijad, foto: Kanuti Gildi SAAL

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: