Kivisildnik: ka üks raamat kahe aasta jooksul on ülepakkumine ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kirjanik Sven Kivisildnik käis viimati "Kirjandusministeeriumis" 16 kuud tagasi. Selle aja jooksul on tema sulest ilmunud kuus raamatut.

"Ma arvan, et isegi üks raamat kahe aasta jooksul on ülepakkumine. Kas sa pakud üle kümnega või kahega – seal ei ole väga suurt vahet," sõnas Kivisildnik.

Kirjanik on vahepealse aja jooksul välja andnud valikkogu "100% (:)kivisildnik", luulekogu "Tunnete sümfoonia", eneseabi- ja nõiaraamatu "Seitsmes Moosese raamat", näidendikogumiku "Olovernes", järjekordse osa roimakirjanduse sarjast "Visa hing Kilingi-Nõmmelt" ja artiklikogumiku "Laulurahvas hakkas mõtlema".

Vastuseks küsimusele, et mida Kivisildnik ootab uuelt kultuuriministrilt, ütles kirjanik, et elu on õpetanud teda mitte midagi lootma.

"Kas keegi oskab mulle öelda ühe asja, mis kirjanduses on läinud kümne aasta jooksul paremaks tänu ministeeriumile? Mingisuguseid detaile, nipet-näpet asju, aga pigem ma näen, et Kulka rahad jäävad väiksemaks või nende jaotamine muutub absurdsemaks. Meil ei ole põhiinstitutsioone, meil ei õpetata kirjanikke kuskil välja, meil ei ole ühtegi avalik-õiguslikku kirjastust, rääkimata trükibaasist või millestki sellisest. Kogu institutsionaalne pool on olematu," rääkis Kivisildnik.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Kirjandusministeerium"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: