Tallinna raekojas saab peagi näha maailmakuulsate meistrite maale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Peagi Tallinna raekojas avatava näituse eel jõudsid koos näituse kuraatoriga "Ringvaate" stuudiosse maailmakuulsate vanade meistrite maalid.

Variante, kuidas Euroopa 15.-17. sajandi meistreid Eestisse tuua, on näituse kuraatori Piia Ausmani sõnul otsitud juba aastaid ning 5. juunil jõuavad kunstiteosed viimaks Eestis vaatajate ette. Tööd kuuluvad erinevatesse erakogudesse üle maailma ning on nüüd jõudnud Eestisse tänu lepingutele kogude omanikega.

Ekspositsiooni kuuluvad kõrgetasemelised originaalteosed maailmakuulsatelt kunstnikelt nagu Pieter ja Jan Brueghel, Lucas Cranach, Albrecht Dürer, Peter Paul Rubens, David Teniers, Jakob von Hulsdonck, Jacob Savery, Jan Massys ja paljud teised. Sellisel tasemel ja sellisel hulgal originaalloomingut – ligi 80 maali – ei ole Eestis varem esitletud.

Teoste täpsete hindade üle Ausman saates spekuleerima ei hakanud. "Kui me hakkame panema teostele külge hindade silte, siis tekivadki sellised kõikvõimalikud spekulatsioonid, kõikvõimalikud atraktsioonid, mida ja kuidas võiks kuskilt varastada," tõdes Ausman. "Kunsti ja selle sõnumi väärtus, mida me üritame tänasesse päeva tuua, eriti sellest ajast, kui kunst kandis endas eetikat, moraali, tollase ühiskonna väärtusi - kuidagi ei tõuse käsi panema sinna mingisugust hinda," ütles kuraator.

"Ilu teema läbi erinevate kunstnike loomingu oli tol ajal väga oluline. Isegi see tagasihoidlik vapp. Kui me räägime sellest, millele oli ta tähelepanu pööranud, kui natuuritruult on ta püüdnud seda maailma edasi anda," iseloomustas ta Düreri töö näitel selle ajastu teoste ideed.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: