TLÜ meeskoor oli rahvusvahelisel konkursil edukas ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Tallinna ülikool

Tallinna ülikooli meeskoor osales rahvusvahelisel meeskooride konkursil Cornwall International Male Voice Choral festival, kus saavutas oma kategoorias teise koha.

Dirigent Jüri Rendi sõnul on tegemist koori kõige tähtsama rahvusvahelise tunnustusega.

Konkursil võisteldi meeskooride kategoorias (kuni 40 lauljat), kus osales kokku 12 koori.

Tallinna ülikooli meeskoor esitas Veljo Tormise, Rein Rannapi ja Felix Mendelssohni loomingut.

Žürii esimees Ben Parry kiitis koori head kõla, tasakaalu ja lauljate diktsiooni. Lisaks Ben Parryle hindasid koore veel Alan Simmons, Christopher Gray ja Rob Elliott.

Cornwall International Male Voice Choral festival on üks suuremaid ja olulisemaid meeshäältele mõeldud rahvusvahelisi festivale maailmas, mida korraldatakse aastast 2003.

Sel aastal võtab konkursist osa üle 50 mees- ja poistekoori nii Kanadast, Hispaaniast, USA-st, Venemaalt, Saksamaalt, Šveitsist kui ka Inglismaalt.

Kokku toimub festivali raames neli galakontserti rahvusvaheliste kooride poolt, üle 20 kontserdi erinevates Cornwalli maakonna linnades ja seminarid dirigentidele.

Tallinna ülikooli meeskoor astub ülesse täna õhtul kell 20 galakontserdil Cornwall Hallis, homme kell 13.30 Maritime muuseumis Falmouthis ja kell 19.30 galakontserdil Blue Metodist Church (Cornwalli maakond) ning esmaspäeval kell 13.45 kontserdilaval Eden Project (Cornwalli maakond).

Tallinna ülikooli meeskoor koosneb 40 laulumehest ning seda on läbi aastate juhtinud dirigendid Jüri Rent ja Indrek Vijard. Läbi aastate on koor võitnud nii kuldmedaleid Soomest ja Tšehhist kui ka eripreemiaid.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: