Luunja kutsub Euroopa päeva ühismusitseerimisega tähistama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1430917520000 | amCalendar}}
Ansambel U
Ansambel U Autor/allikas: Tarvo Hanno Varres

Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskus kutsub 9. mail tähistama Euroopa päeva. Prepareeritud klaveri projekti viimane kontsert algab kell 17.00. Seekord tuleb ettekandele ansambel U: ja publikukontsert.

"Publikuorkester” on ansambel U: välja töötatud projekt, mis uurib demokraatia võimalikkust kontsertsituatsioonis. Kuulajatele langeb osaks ebatavaliselt suur võim – nad saavad mõjutada, mis parajasti kõlab, kuidas kontsert areneb, väljendada koheselt oma arvamust ja anda tagasisidet.

Ühes kontserdiosas saavad kuulajad esitajatega kaasa mängida, teises luua reaalajalist partituuri, kolmandas hääletada ja hinnata kõlavat muusikat.

Aktiivseks osalemiseks on vaja süle- või tahvelarvutit või nutitelefoni, minna kohapeal spetsiaalselt tekitatud wifi võrku ning avada etteantud veebileht, seejärel järgida juhtnööre. Osalemine on jõukohane igaühele. Loomulikult võib ka lihtsalt kuulata!

„Publikuorkester” osutus üheks kaheksast väljavalituks enam kui kahesajast pakutud projektist rahvusvahelisele muusikafoorumile „Classical: NEXT” ning tuleb ettekandele Rotterdamis 21. mail 2015.

Idee ja teostus: Ansambel U: (Tarmo Johannes, Helena Tuuling, Taavi Kerikmäe, Vambola Krigul, Merje Roomere, Lev-Danel Mägila)
Kaastegev: Tammo Sumera (helindus, andmetöötlus)
Tarkvaralahendused: Tarmo Johannes, Tammo Sumera

Käimasoleva looduskaitsekuu raames näidatakse vabaajakeskuse saalis 9. mail algusega 14.00 ka kogupere loodus-dokumentaali "Emajõe veemaailm". Autoritest isa ja poja Remek ja Aleksander Meeli film tutvustab Suur-Emajõge, mis moodustab võimsa veemaailma, varjates endas ürgset elu.

Toimetaja: Mari Kartau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: