Rahvusvaheline teaduskonverents toob Eestisse väikelaste muusika- ja kunstihariduse Euroopa tippuurijaid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Gerhard Lock
Gerhard Lock Autor/allikas: tlu.ee

Tallinna Ülikoolis toimub 6.–8. mail rahvusvaheline muusika- ja kunstihariduse konverents CFMAE-MERYC 2015 “Mängulised kõlad – isiksus”, mille eesmärgiks on edendada ja tutvustada uusi ideid muusika- ja kunstihariduses ning uurida muusika mõju ühiskonnas laiemalt. Konverentsi korraldab TLÜ Kunstide Instituudi muusika osakond koostöös TLÜ Kasvatusteaduste Instituudi ja Väikelaste muusikaõpetajate ja -uurijate Euroopa ühendusega EuNetMERYC, mille fookuses on teadusuuringud, praktilised tegevused ning uute metoodikate edendamine.

Konverentsi üks peaesineja, Durhami Ülikooli muusikapsühholoogia professor Tuomas Eerola sõnul ei piirdu muusikahariduse roll üksnes indiviidi musikaalsuse arendamisega, vaid sel on oluline roll isiksuse arengus: “Muusika ja selle mõistmine võimaldab arendada meie kujutlusvõimet, luua ja jagada teiste inimestega helisid mänguliselt ja väga isikupäraselt, ent ometi sotsiaalselt kaasavalt.”

Kolme päeva jooksul astuvad konverentsil üles mitmed rahvusvaheliselt tuntud eksperdid, nende hulgas prof Jaan Valsiner (Aalborgi Ülikool), prof Graham Welch (Londoni Ülikooli Hariduse Instituut), prof Stefanie Stadler Elmer (Zürichi Ülikool), prof Rūta Girdzijauskienė (Klaipeda Ülikool) ja dots Nikolaos Zafranas (Thessaloniki Aristotelese Ülikool).

Konverentsi peamine töökeel on inglise keel, kuid 8. mail on kavas ka eestikeelne, järjekorras juba viies tegevõpetajatele suunatud õpetajakoolituse seminar. Seminaril käsitletakse teemasid alates loovliikumisest lasteaias ja lapsevanemate arusaamadeni laste loovtegevustest kuni popjazz lauljate esinemisärevuseni, muusikastiilide psühholoogilisest mõjust noortele ning vanemaealiste muusikaõppeni.

6. mail kell 15.00 toimub Tallinna Ülikooli aulas (Narva mnt 25) prof Jaan Valsineri loeng “Muusika: elamise ornament”, mis on kõigile huvilistele avatud. Loengu juhatavad sisse Gerhard Lock (viiulil) ja Kristel Plaado (kitarril).

Konverentsi lõpetab Tallinna Ülikooli korraldatava koolinoorte 2. digitaalse heliloomingu konkursi võtjate autasustamine 8. mail kell 16.40 TLÜ aulas. Konkursi võitjate teoseid on võimalik kuulata nädal hiljem Muuseumiööl 16. mail kell 20.00 Kumu Kunstimuuseumis "Noorte Heliloojate Laboris", mis toimub TLÜ loomeerialade festivali KIMP Fest raames ja koostöös Kumu Kunstimuuseumiga.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Tallinna Ülikool

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: