Mood-Performance-Tants keskendub maskuliinsele ({{commentsTotal}})

Mood-Performance-Tants moelavastus “Taurus”
Mood-Performance-Tants moelavastus “Taurus” Autor/allikas: MPT / Caroline Sada

Mood-Performance-Tants (MPT) moelavastus “Taurus” täidab pöörasusega Tartu Tervishoiu Kõrgkooli laupäeval, 9. mail kell 20:00. Lavastus hõlmab tervet maja läbi mitme korruse ning 13 andekat disainerit Eestist ja välismaalt vallutavad ruumid põnevate rõiva- ja ehtekollektsioonidega.

Moelavastus “Taurus” fookuseks on meestemood, kuid MPT disainerid pole lasknud ennast piiritleda. Oskuslikult põimitakse meeste- ja naistemoodi ning disainerite moelood on nende enda nägu. Kollektsioonide märksõnadeks on argised mõtted nii maskuliinsusest, sõjast, lapselikust mängulustist kui ka tasakaalust ja turvalisusest.

Moelavastus “Taurus” mitmekülgse vaatemängu autoriks on lavastaja ja koreograaf Jaan Ulst, kelle säravad ideed kannavad külastajate pilku terve õhtu vältel. Erilist tähelepanu peaks pöörama ka helilooja Ardo ran Varrese kollektsioone saatvatele muusikapaladele. Varrese loodud originaalmuusika sisaldab endas põnevaid elemente aasiapärastest helidest kuni house muusikani. Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ruumid visuaalseks mängumaaks muudab kunstiline juht ja Tartu Kõrgema Kunstikooli tudeng Pauline Rummel.

Publikule avatakse uksed 19:00, et oleks aega tutvuda lavastuse toimumispaigaga, uitada ruumides ringi ning valida välja endale sobiv istekoht ja parim vaade. Värskelt pressitud mahlasid ja maitsvaid alkoholivabasid kokteile pakub Meat Market Cocktail Bar ning silmailu pakuvad nii mõnedki vahvad performance'i etteasted.

Etenduse õhtu tõotab kindlasti tulla väga mitmekülgne ja põnev. Alates 20:00 viib MPT head emotsioonid endaga kaasa Tartu Aparaaditehasesse, kus toimub vägev järelpidu. Viskame nurka soojad kampsunid ja tantsime koos hommikutundideni, sest muusikat mängivad Endamisi Salamisi, Andreas Kask (Tallinn JÄCK City), Siim Karro ja Ken Kuusk.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: MPTHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: