Tanja Muravskaja arutleb, kuidas on Ukraina sõda mõjutanud tema sugulaste suhteid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1431326412000 | amCalendar}}
Foto näituselt
Foto näituselt "Kolm õde". Autor/allikas: Tanja Muravskaja

Täna, 11. mail kell 17 peetakse Tallinnas Hobusepea galeriis Tanja Muravskaja isiknäituse "Kolm õde" lõpetuseks vestlusring kunstnikuga. 

Tanja Muravskaja lubab vestluses analüüsida, kuidas on aasta tagasi alanud sõda Ukrainas mõjutanud ja muutnud sugulaste ning perede omavahelisi suhteid. Kunstnik vaatleb avatud näituse teostes enda suguvõsa, kellest osa elab Ukrainas, osa on nõukogude ajal kolinud Venemaale ja osa elab Eestis.

Näitusel näeme, kuidas Maidani konflikt paljastas perekonnasisesed erinevad poliitilised vaated, muutis sugulussidemed poliitilisteks ja killustas perekondi sisemiselt. Kunstnikku huvitab üldinimlik küsimus – millistel põhjustel ja miks tekib vaen sugulaste vahel ja perede sees?

Tanja Muravskaja on Ukraina juurtega eesti kunstnik. Muravskaja lõpetas 2005. aastal Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna ja kaitses 2010. aastal samas magistrikraadi. Oma loomingus on Muravskaja põhjalikult uurinud tänapäeva Eesti ja eestlaste identiteeti, teema võttis kokku ülevaatlik isiknäitus Tartu Kunstimuuseumis 2010. aastal. Tallinna Kunstihoone galeriis 2012. aastal toimunud isiknäitusel „Kadunud utoopia“ tähistas Muravskaja enda kultuuriliste ja ajalooliste kontaktide hääbumist Ukrainaga fotodega sealsetest küladest kui kaduvatest mälestuspiltidest.

Tanja Muravskaja isiknäitus "Kolm õde" on avatud Hobusepea galeriis 11. maini. Näitusi Hobusepea galeriis toetavad kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: