Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hispaania kirjaniku näidend on Madis Kalmeti lavastuses Eesti publikule hästi mõistetav

Foto: ERR

Pärnu Endla Küünis esietendub reedel Hispaania kirjaniku Eduardo Galán'i näidend "Kahe lugu". Sotsiaalse teemapüstituse poolest on näidend hästi mõistetav ka Eesti publikule, kohati näib, et tegevus just Eestis käibki.

Lola ja Ortiz saavad kokku, sest õpetaja on naise kohale kutsunud tema probleemse poja pärast. Nende esimesel kohtumisel saab Lola teada, millega ta poeg tegelikult hakkama on saanud ja et õpetaja on poisi patte kooli juhtkonna eest isegi varjanud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lavastaja Madis Kalmet töötas Endlas ligi kümme aastat, ja viie aasta möödudes sai taas pakkumise siin lavastada. "Ma sain näidendi ise valida ja see ongi suur vabakutseliste eelis, et saab lavastada neid materjale, mida oluliseks pean," ütles Kalmet.

Guido Kangurile mõtles Kalmet kohe, kui näidendit luges. Head sõbrad ja kursusekaaslased, nagu nad on. "Samuti mõtlesin teise peaosalise Karin Tammaru peale, kui olin leidnud selle näidendi," lisas lavastaja.

Guido Kangur pole Endlas teab mis sage külaline. Tal oli roll 2006. aastal lavastatud Jaan Kaplinski näidendis "Liblikas ja peegel", see oli samuti Kalmeti lavastus.

"Külalisena on teadagi tore teha. Muidu ju näitlejad ei teekski külalisena tööd. Teine teater, teised inimesed ümber. Ja kõige tähtsam, et näitemäng peab olema selline, mis sulle huvi pakub ja sind puudutab. Selle pärast ma siin olengi. See on hea näitemäng, jaa. Katsume näitemängu väärilised olla," ütles Kangur.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: