Pärnus avati näitus 90-ndate lastest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnus avatud näitus "Me oleme 90ndate lapsed" räägib viimasest internetieelsest põlvkonnast, kes on ühtlasi taasiseseisvunud Eesti esimene põlvkond.

Poelettidele jõudnud Lääne moerõivad, mänguasjad ja popmuusika - kõik see avaldas noortele mõju, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Näitus, kus 90-ndate lapsed näevad oma lapsepõlve mänguasju, mänge, rõivaid, ajalehti ja muud, on välja pandud Pärnus Rüütli 23 hoones. Muidugi pakub väljapanek laialdasemat huvi, sest see on osa meie elust ja on tore, et just 90-ndate lapsed ise võtsid kätte ja need aastakümnete tagused asjad kokku kogusid.

"Tegelikult pooled asjad olid lihtsad, pooled asjad olid rasked. Raske oli riietega ja mängudega oli jällegi lihtne. Inimesed on need alles hoidnud. Riided aga kuluvad ja neid oli väga raske leida," kommenteeris näituse kuraator Rita Mäesepp.

Kokku võttis Mäesepa sõnul asjade kogumine aega paar kuud. "Enamus need asjad, mis siin on, on meie Rüütli 23 residentide isiklikud asjad ja ka meie sõprade ja tuttavate asjad, kes tahtsid oma asju teistele näidata. Siia võib tulla telekamängu mängima, Tetrist, Tamagotchit. Kõike võib siin teha, kõike võib katsuda, kõike võib selga proovida. Nii et kõik on lubatud," rääkis Mäesepp.

Pärnus on näitus 22. maini, plaani on võetud ka teiste linnade külastamine.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: