ERR.ee video: alguse sai kunstikeskkond NOAR.eu ({{commentsTotal}})

{{1431495066000 | amCalendar}}
Foto: Pressimaterjalid

Täna avati Vabaduse väljakul suurema aktsiooniga NOAR.eu kunstikeskkond, mis võimaldab kõigil huvilistel Eesti tippkunstil silma peal hoida.

Kell 14 alanud aktsiooni käigus on Vabaduse väljakul võimalik näha, kuidas kunsti luuakse. Professionaalsed maalikunstnikud lõid koostöös tänavakunstnikega publiku silme all oma teosed selleks otstarbeks püstitatud neljale suurele seinale. Kohapealsele aktsioonile on eelnenud pikk koostööprotsess, mis kulmineerub publiku ees toimuva vaatemängulise finaaliga.

Seintele lõid teoseid tuntud maalikunstnikud Maarit Murka, Laurentsius, Mall Nukke ja KIWA, tänavakunstnikest võtsid osa Bach Babach, Sim Kares ning mitmetes avalikes kohtades leiduvate tuntud tööde autor, Eduard von Lõngus. Teoseid saab hiljem vaadata ja ka osta NOAR.eu keskkonnast.

NOAR.eu eesmärgiks on täita tühimik eesti kunstimaastikul, pakkudes lihtsat ja ülevaatlikku võimalust tuvuda eesti professionaalsete kunstnike teostega veebis. Esmakordselt on koostööpartneritena kaasa löömas kõik suuremad eesti kunstiorganisatsioonid (Eesti Kunstnike Liit ja Tartu Kunstnike Liit, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus, Tallinna Kunstihoone jpt.).

Kaasatud on nii end juba suurte tähtedega eesti kunstiajalukku kirjutanud meistrid nagu Ado Lill, Raoul Kurvitz ja Jüri Arrak kui ka noored talendid ning tõusvad tulevikutähed, sh Katrin Piile, Kaarel Kütas ja paljud teised.

NOARi asutaja Andra Orn rääkis, et kunstikeskkonna loomisega alustatakse eesti tippkunsti laiema publikuni toomisega ning vaadatakse kohe ka lähiriikide poole. "Pakume pidevalt täienevat kunstnike valikut, teoste ruumivaateid mõõtmete hindamiseks. Et rohkematel inimestele oleks võimalik kunsti investeerida, on abiks paindlik järelmaksuvõimalus. Väga oluliseks peame ka noorema põlvkonnaga suhestumist ja sotsiaalvõrgustikke, kus saab oma lemmikteoseid Facebookis jagada või mõne kunstniku teosega Twitteris oma päevameeleolu edastada," selgitas ta.

Toimetaja: Kertu LoideHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: