Kumus toimub muuseumiööl põnev noorte heliloojate labor ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kumu
Kumu Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Muuseumiööl toimub Kumu kunstimuuseumis noorte heliloojate labor, kus kuuleb Eestis ainulaadse koolinoortele suunatud digitaalse heliloomingu konkursi võidutöid ning Tallinna ülikooli muusika osakonna tudengite põnevaid uudisteosed.

Juba kolmandat korda toimuvas noorte heliloojate laboris kuuleb koolinoortele suunatud teise digitaalse heliloomingu konkursi võidutöid, mille žürii esimeheks on sel aastal helilooja Priit Pajusaar. Konkursi eestvedaja TLÜ muusikadidaktika professor Tiina Selke sõnul on konkursi korraldamine ajendatud tõsiasjast, et tänapäeva koolinoored kasvavad üles nutiseadmetega ja muusika loomine on neile igapäevaelu loomulik osa, samas jääb loodav muusika tihti stiilide järeleaimamise ja kopeerimise tasemele. "Soovime noori ärgitada ja innustada turvalistest mõttemallidest välja astuma ja looma midagi tõeliselt originaalset, avardama oma arusaamu stiilidest ja žanritest," ütles ta.

Võidutööde osas oli žürii üksmeelne. "Selle aasta heliloomingukonkursi võitnud noored on väga andekad, orienteeruvad hästi nii žanriliselt, esteetiliselt kui ka tehniliselt. Kui nad jätkavad alustatud rada, saame neist kindlast tulevikus veel kuulda," sõnas žürii liige ja üks korraldajatest TLÜ muusika osakonna õppejõud Gerhard Lock.

Lisaks heliloomingukonkursi võidutöödele kuuleb Kumus muuseumiööl muusika osakonna helidisaini kõrvaleriala kompositsioonitudengite uudisteoseid, mis ulatuvad linditeostest ja ettesalvestatud ansambliteostest elavas esituses kõlavate teosteni ja kasutavad lisaks muusikainstrumentidele loodushääli, elektroonikat ning omapäraseid kõla- ja videovahendeid, sh animafilmihelindust. Kumu kunstimuuseumi tellimusel Joonas Alvre loodud "Deus Meus" elavdab aga kohaspetsiifilise teosena siseruumidest väljapoole jäävat muuseumiala ja tuleb ettekandmisele Kumu Lasnamäe-poolses jalakäijate tunnelis.

Noorte heliloojate labor kutsuti ellu 2013. aastal Tallinna ülikooli kunstide instituudi loomeerialade lõputööde festivali KIMP Fest raames ja see toimub sel aastal kolmandat korda, tänu Mary-Ann Talvistule seekord koostöös Kumu kunstimuuseumiga.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: