Fotod: Polygoni teatriklassi esimene lend tõi lavale "Tuhkatriinumängu" ({{commentsTotal}})

Eile õhtul esietendus Tallinna Kirjanike Majas Polygoni teatrikooli Tallinna ühisgümnaasiumi teatriklassi 1. lennu diplomilavastus “Tuhkatriinumäng”.

Paul-Eerik Rummo “Tuhkatriinumängu” on lavastatud kümneid kordi üle maailma, sealhulgas ka 1971. aastal Broadwayl.

“Polygoni teatrikooli esimene teatrikallakuga klass alustas Tallinna ühisgümnaasiumis 2012. aastal ja käesoleval kevadel lõpetavad “Tuhkatriinumänguga” gümnaasiumi esimesed teatrihuvilised abituriendid,” selgitas lavastaja Tamur Tohver pressile saadetud teates.

Lavastus on oma olemuselt tuntud muinasjutu “Tuhkatriinu” järellugu, kus kogu tegevus toimub üheksa aastat pärast Tuhkatriinu ja printsi abiellumist. “Nähes printsi ja Tuhkatriinut aastaid pärast seda, kui muinasjutud tavaliselt lõppevad, saame olla tunnistajaiks päevavalgele kistud pooltõdedele, eneseotsingutele ja muutustega kohanemisele, kust ei puudu ka mängulisus,” lubas Tohver.

“Tuhkatriinumäng” esietendub 15. ja 16. mail kell 18.00 Tallinna Kirjanike Majas. Etendused on tasuta. 

Järgmised etendused toimuvad Tallinna Vanalinnapäevade raames 1. juunil kell 16.00 Hopneri majas ja Merepäevadel 17.-19. juuli Noblessneri sadamas.

Lavastaja on Tamur Tohver, näitejuht Karin Rask ning lavakujunduse ja kostüümid on loonud Kalju Karl Kivi ja Tamur Tohver.

Osades Polygoni teatrikooli Tallinna ühisgümnaasiumi teatriklassi 1. lennu lõpetajad: Elisabeth Sofia Adermaa, Pirke Kaljula, Karin Käbi Kuus, Grete Lipp, Kätlin Palmsalu, Helene Tismus ja Polygoni stuudiost Harri Ausmaa ning Henri Kuus.

Liikumine: Siim Tõniste
Muusika: Maksim Galagin
Valgus: Aleksander Erstu
Laulu seade: Tarvo Krall
Laulu autor: Kätlin Palmsalu.

Polygoni teatrikooli asutasid Tamur Tohver, Tarvo Krall ja Virko Annus 2009. aastal Tallinnas. Praegu tegutseb neli teatrikooli rühma ka Tartus. Polygonis õpetavad Aita Vaher, Tamur Tohver, Karin Rask, Harriet Toompere, Inga Lunge, Tanel Jonas, Priit Strandberg, Maarja Jakobson, Tanel Tomson, Siim Tõniste, Jane Lauter ja mitmed teised külalised. Polygoni teatrikooli patroon on Kalju Komissarov.

Toimetaja: Kerttu KaldojaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: