VAT Teatri balletivõtmes lavastuses tantsivad draamanäitlejad

Foto: ERR

Aadama ja Eeva lugu on üks kuulsamaid inimese loomise müüte ning VAT Teater on sellele loole tuginedes loonud klassikalise balletti võtmes originaallavastuse.

Baleriinidena astuvad laval üles aga draamanäitlejad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lavastaja Tanel Saar ütles, et lavastus algab nagu piiblis: luuakse maailm, luuakse Aadam ja Eeva. Aga kui maailm valmis saab, siis räägib lavastaja oma lugu.

Oluliseks muutub Aadama ja Eeva suhe ning võitlus kõigega, eelkõige aga Jumala ja Kuradiga.

Lavastus otsib vastust küsimusele, mida tähendab ideaalne elu, patuta maailm, vastutus ja otsustusvõime. Homme esietenduvat lavastust mängitakse rahvusraamatukogu tornisaalis vaid viiel korral.

"See on tantsulavastus. Lähtekoht oli see, et me teeme balletti ilma igasuguse allahindluseta. Me ei ole muidugi baleriinid, me anname endale aru, aga me suhtume sellesse balletti väga tõsiselt. Üritame nii palju kui suudame püsida balletis ja ei unusta ära ka seda, et oleme draamanäitlejad ja vaatame siis seda, mida draamanäitleja saab balletile juurde anda," selgitas Saar.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: