Arhitektuuri välkloengul vaadati linnaväljakute tulevikku ({{commentsTotal}})

{{1432793346000 | amCalendar}}
Viru väljak arhitektuuribüroo Kosmos nägemuses (2004).
Viru väljak arhitektuuribüroo Kosmos nägemuses (2004). Autor/allikas: Eesti Arhitektuurikeskus

Eesti Arhitektuurikeskuse populaarne sündmustesari jätkus 28. mail kell 20 toimuva välkloenguga, mille teemaks olid seekord linnaväljakud.

ERRi kultuuriportaal tegi loengust otseülekande.

Eesti Arhitektuurikeskuse populaarne välkloengu teemaks on seekord linnaväljakud. Kus on parimad linnaväljakud, kuidas üldse inimeste jaoks ruumi planeerida, milline võiks olla tuleviku linnaväljak ja mis on linnaruumis varem oluline olnud? Kui me unistame paremast linnaväljakust, siis mida kujutavad oma peas ette jalutajad, arhitektid, kohvikupidajad, sportlased, ajaloouurijad, transpordiplaneerijad ja jalgratturid? Need on mõned küsimustest, millele seekord vastuseid otsitakse.

Õhtut modereerib Arhitekt Must, kes Tallinna Arhitektuuribiennaali TAB 2015 raames korraldab Viru väljaku tulevikku vaatavat rahvusvahelist visioonivõistlust, mis kutsub arhitekte üle maailma töötama välja nägemusi Tallinna linnakoe ühe sõlmpunkti tuleviku kohta. Visioonivõistlus lõpeb 29. mail.

Välkloengu laval on ajaloolane ja poliitik Jaak Juske, urbanist ja linnaplaneerija Kristi Grišakov, arhitekt Villem Tomiste, tänavaspordi-sündmuste korraldaja Hannes Paldrok ja arhitekt Sille Pihlak. Teemast on inspireeritud ka välkloengu toimumispaik – otse Viru väljaku kõrval asuv endine pritsumaja, tänane ööklubi Venus Club (Vana-Viru 14, Tallinn).

Arhitekt Must on laiemale publikule tuntud Postimehes ilmuvate linnaruumi visiooniprojektide kaudu. Nimelt lahendab Arhitekt Must erinevaid väiksemaid ja suuremaid linnaruumilisi probleeme visioone luues ja inimeste mõtted nii parema ruumi nimel tööle pannes. Väljakutega seob Arhitekt Musta ka hiljuti võidetud Tõrva keskväljaku EV100 arhitektuurikonkurss.

Arhitektuuri välkloengute sarja eesmärk on kutsuda avalikkust kaasa mõtlema ja arvamust avaldama meid ümbritseva avaliku ruumi kujundamisel, tekitada arhitektuuriteemadel avalikku arutelu ja viia ühiskonda arusaamist, et arhitektuur on meie kõigi asi. Välkloengute raames tutvustavad erinevate elualade esindajad 9-minutise ettekande jooksul oma seisukohti etteantud teemal, misjärel toimub avatud diskussioon esinejate ja kuulajate vahel.

Välkloengud on tasuta. Välkloengut toetavad Saint-Gobain Ehitustooted ja kultuurkapital.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: