Tartu noore kunsti oksjonil müüdi rekordilised 53 tööd ({{commentsTotal}})

Noore kunsti oksjonil müüdud Edward von Lõnguse töö
Noore kunsti oksjonil müüdud Edward von Lõnguse töö "Põrsas kotis" Autor/allikas: Kuvatõmmis teost tutvustavast videost

Neljapäeval Tartu Loomemajanduskeskuses peetud üheteistkümnendal Tartu noore kunsti oksjonil müüdi 72-st enampakkumisel olnud tööst 53.

Oksjonil tehti rekord nii müüdud teoste arvus kui ka kõige kallimalt müüdud teose osas. Oksjon toimus samaaegselt nii saalis kui ka portaalis Osta.ee.

Kõige kallimalt müüdi kaks Edward von Lõnguse tööd: pakitud töö "Põrsas kotis" 2050 euroga ja nii Tallinna kui Tartu seintelt tuttav töö "Alasti keiser" 1950 euroga. Kõige kõrgema hinnatõusu tegigi "Põrsas kotis", mille alghind oli 1 euro. Oksjoni lõppedes ostja pakitud tööd ei avanud. Tööde hinnad ulatusid 55 eurost 2050 euroni.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Reigo Kuivjõgi sõnul näitas seekordne oksjon taaskord kõnekalt, et loomemajanduskeskus on õigel teel noort kunsti esindades. "Publik näeb noores kunstis väärtust ja tahab seda oma koju seinale soetada. Nii nagu tänavakunst on pakkunud Tartus rohkem kõneainet kui kusagil mujal Eestis, müüs ka tänavakunst Tartule omaselt sel oksjonil kõige paremini," lisas Kuivjõgi.

Oksjonit juhtis esmakordselt Jaanika Tammaru, kes töötab lavastaja, näitleja, muusiku ja koreograafina teatris Must Kast.

Oksjoni korraldas Tartu Loomemajanduskeskus. Koostööpartnerid ja toetajad olid Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes arendab oksjoni veebikeskkonda.

Toimetaja: Kertu LoideHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: