Eesti PEN esitas New Voices Awardile noore luuletaja Berit Kaschani ({{commentsTotal}})

Uues Värskes Rõhus on ka intervjuu Berit Kaschaniga.
Uues Värskes Rõhus on ka intervjuu Berit Kaschaniga. Autor/allikas: PEN

Teist aastat järjest esitab Eesti PEN nominendi PEN International New Voices Awardile. Seekord pidas Eesti PEN-i juhatus kirjanduse asjatundjatega koostöös sobilikuks kandidaadiks noort luuletajat Berit Kaschanit, kelle luuletused paistavad silma humoorika otsekohesuse poolest.

PEN Internationali New Voices Award'i antakse välja kolmandat aastat ja selle eesmärk on innustada kirjanikke, kes on oma loometee alguses. Auhind on mõeldud 18-30-aastastele kirjanikele, kelle kirjatööd on juba avaldatud, aga kellel ei ole veel raamatut ilmunud. Võitjad valib välja PEN Internationali määratud rahvusvaheline žürii, mille koosseisu kuuluvad seekord näiteks sellised autorid nagu Yann Martel ja Olga Tokarczuk, ja selle suurus on 1000 dollarit. Suve lõpus avaldatakse finaali jõudnud autorite nimed ja võitja kuulutatakse välja oktoobris PENi 81. kongressil Quebecis.

Berit Kaschan on õppinud kirjandusteadust Tallinna Ülikoolis, kus ta kaitses ka magistritöö Nora Ikstena ja Aino Perviku teostest. Ta on töötanud muuseumipedagoogi ja kuraatorina A. H. Tammsaare muuseumis ning praegu töötab Tallinna Ülikooli kirjastuses tegevtoimetajana.

2009. aastal oli Berit Kaschan Prima Vista debüüdipreemia "Esimene samm laureaat". Tema loomingut on avaldatud Värskes Rõhus.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: