Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Narva plaanitakse ehitada moodne teatrikeskus

Foto: ERR

Narva plaanitakse uut teatrimaja, mis peaks valmima avaliku- ja erasektori koostöös. Vaba Lava põhimõttel tegutsev teatrimaja võiks tunduvalt elavdada piirilinna kultuurielu.

Narva teatrikeskuse rajamise plaaniga tegeleb SA Vaba Lava, mis on pealinnas edukalt tööle saanud sarnase keskuse Telliskivi loomelinnakus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kui Tallinnas kasutavad Vaba Lava põhiliselt väiketeatrid, siis Narva teatrimaja idee on avaram. Sihtasutuse Vaba Lava tegevjuhi Kristiina Reidolvi sõnul tähendaks see, et seal saaksid külalisetendusi anda kõik Eesti teatrid, nii suured kui väikesed ja samuti oleks seal võimalik korraldada kontserte.

"Tahaksime sellest Vaba Lava Narva teatrikeskusest luua sellise kultuurikeskuse, selle sõna kõige paremas mõttes," kinnitas Reidolv.

Teatrimaja võimaliku asukohana Narvas peetakse endise sõjatehase haldushoonet, mis kuulub eraomanikule. Narva teatrimaja peakski sündima riigi ja erasektori koostöös.

"Esiteks, oleme oma Narva teatrikeskusega kirjas koalitsioonileppes ja teiseks, oleme ka riigieelarve strateegias," selgitas Vaba Lava tegevjuht, kes lisas, et täna on vaja paika panna investeeringuplaan või mudel, kus määratakse kindlaks ehitustööde ajakava ning koostööplaan erasektoriga.

Tulevases Narva teatrimajas pesitseb praegu Narva teater Ilmarine. Peale veebruarikuist tulekahju ei saa teater kodulaval mängida, sest saal on täis tahma ja vingulõhna. Uus teatrimaja oleks lahendus, kuid nii kaua Ilmarine oodata ei jõua.

"See mida lubab siia ehitada Vaba Lava, on seni kõik kuulujuttude tasemel ja keegi ei tea, mis sellest saab aga teatril on täna vaja saali, kus töötada," arvas Ilmarise teatri trupijuht Vassili Jakovlev.

Narva teatrimaja ruumide väljaehitamine ja sisustamine maksab umbes 3 miljonit eurot. Riik on lubanud katta sellest veidi üle poole. Kõige varem võiks piirilinna teatrimaja uksed avada kahe aasta pärast.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: