Priit Pärn sai Poolas "Draakonite draakoni" auhinna ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Priit Pärn
Priit Pärn Autor/allikas: ERR

Täna, 2. juunil antakse 55. Krakowi rahvusvahelise filmifestivali raames pidulikul tseremoonial Priit Pärnale üle "Draakonite draakoni" auhind. Auhind antakse režissöörile silmapaistva panuse eest filmikunsti, eriti aga animatsiooni, arendamisel ning väljapaistva pedagoogilise töö eest.

"Draakonite draakoni" auhinda on Krakowi Filmifond välja andnud kõige olulisematele filmitegijatele nende panuse eest dokumentaal- ja animafilmi arendamisel juba 17 aastat.

Animafilmide režissööridele antakse auhinda üle kahe aasta. Siiani on auhinna saanud Jan Švankmajer (Tšehhi), Jan Lenica (Poola), Stephen and Timothy Quay (Suurbritannia), Yuri Norstein (Venemaa), Raoul Servais (Prantsusmaa), Jerzy Kucia (Poola), Piotr Kamler (Poola), Paul Driessen (Kanada) ja dokumentaalfilmide eest Bohdan Kosiński (Poola), Raymond Depardon (Prantsusmaa), Werner Herzog (Saksamaa), Albert Maysles (USA), Kazimierz Karabasz (Poola), Allan King (Kanada), Jonas Mekas (USA), Helena Třeštíková (Tšehhi), Bogdan Dziworski (Poola).

Krakowi rahvusvaheline filmifestival on Poola vanim filmifestival, mis toimub igal aastal mai lõpust juuni alguseni juba 55 aastat. Krakovi festival on ka üks vanimaid dokumentaal-, lühi- ja animafilmidele spetsialiseerunud festivale maailmas. Festivali peaeesmärk on edendada ja tutvustada autorikino, mistõttu on see muutunud märgilise tähtsusega festivaliks filmiloojate hulgas. Festivali raames on alati olnud olulisel kohal loengud, töötoad, näitused ja muud filmiprogrammi toetavad üritused.

Sel aastal on festivali keskmes Priit Pärna retrospektiiv ja meistriklass. Lisaks näidatakse ka kahte filmide programmi Pärna õpilaste töödega. Priit Pärn on õpetanud animatsiooni nii Turu Kunstiakadeemias kui loonud animatsiooni õppetooli Eesti Kunstiakadeemias.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: