Otseülekanne lõppes: kultuuriakadeemia direktorikandidaatide Iñaki Sandoval Campillo ja Garri Raagmaa debatt päädis üksmeeles

{{1433748925000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Iñaki Sandoval Campillo ja Garri Raagmaa Autor/allikas: Ekraanitõmmis

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia direktori kohale kandideeris neli inimest, tänaseks on sõelale jäänud kaks: Liceu konservatooriumi (Barcelona, Hispaania) professor, jazziosakonna juhataja, magistriõppe dekaan Iñaki Sandoval Campillo ja Tartu Ülikooli geograafia osakonna regionaalplaneerimise dotsent Garri Raagmaa. Täna algusega kell 12 pidasid nad debati, mille ERR kultuuriportaal kandis üle UTTV vahendusel.

31. augustil lõpeb kultuuriakadeemia praeguse direktori Anzori Barkalaja ametiaeg, uus direktor selgub juunis. 

Iñaki Sandoval Campillo kaitses filosoofiadoktori kraadi Universitat Autònoma de Barcelona’s 2013. aastal (PhD kunstiajaloos ja muusikateaduses). Ta on töötanud lektorina Pamplona konservatooriumis ja õppeassistendina Las Vegase Nevada ülikoolis. Iñaki Sandoval Campillo on tunnustatud jazzpianist, millest annavad tunnistust arvukad kontserdid ning albumid.

Garri Raagmaa kaitses filosoofiadoktori kraadi Tartu Ülikooli geograafia instituudis 2000. aastal (Ph.D inimgeograafias) ja töötab 2011. aastast alates Tartu Ülikoolis dotsendina. Garri Raagmaal on arvestatav teadus- ja arendustöö kogemus, ta on läbi viinud mitmeid loengukursusi ning juhendanud nii põhi-, magistri- kui doktoriõppe üliõpilasi. Samuti on ta tunnustatud publitsist. Raagmaal on arvestatav juhtimiskogemus Tartu Ülikoolist: ajavahemikul 2001-2009 töötas ta TÜ Pärnu kolledži direktorina.

Direktorikandidaatide üllatavalt üksmeelne ja sõbralik debatt peeti Vilma maja multimeediakeskuses. Uue direktori valib kultuuriakadeemia nõukogu ja nõunike kogu 22. juunil 2015. Uus direktor asub ametisse selle aasta esimesest septembrist.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: UTTV

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: