Kirjastus ;paranoia avaldab koostöös advokaadibürooga Jelena Grigorjeva raamatu ({{commentsTotal}})

;paranoia
;paranoia Autor/allikas: Gabriela Liivamägi/Facebook

Teksti- ja helieksperimente kirjastav ;paranoia annab koostöös advokaadibürooga Supremia välja rahvusvaheliselt tuntud semiootiku dr Jelena Grigorjeva raamatu “KaksikSpiraal”.

Kolmekeelses raamatus “KaksikSpiraal” / “DoubleSpiral” / “ДвойнойCпираль” esitatakse hermeneutilise kaksikspiraali mõttesünni mudel.

Hermeneutiline kaksikspiraal loodi ühe eksperimendi käigus, kus ehitati ja uuriti semiosfääri dünaamilist mudelit. Hermeneutiline kaksikspiraal on loogiline ja vältimatu üldistav täiendus DNA-mudelile.

See on tekst, mis kasvab imiteerimismänguna asümmeetrilises dialoogis. Nüüdseks on selge, et asümmeetria printsiip (erinevus, mis ilmneb samasuse taustal) on universumi kõigi võimalike mudelite alus. Nende kahe vaheline erinevus aitab ületada olevat evolutsiooni kaudu.

Dr Jelena Grigorjeva uurib ja õpetab eelkõige visuaalsemiootikat ja argikäitumise semiootikat. Tal on filosoofiadoktori kraad semiootikas (2014) ning ta on Fulbrighti fondi ja kolmekordne Alexander von Humboldti fondi stipendiaat. Varem on ta avaldanud kaks monograafiat: “Embleem” (esseed regulaarsete kultuuri toimemehhanismide teooriast ja praktikast) ja “Iluasjake ehk lihtsate asjade ohverdamine” (filosoofilis-semiootilised tähelepanekud tühiasjadest).

Raamatu illustratsioonide autorid on Tõnis Kenkmaa ja Mariliis Oksaar. Raamatu koostas Kiwa, kujundas Tuuli Aule, tõlkis Nele Sillaots.

;paranoia publishing group ltd. on uus eksperimentaalkirjandust publitseeriv kirjastus, mis avaldab ja levitab nii siinsete kui ka teiste maade autorite loomingut. 2014. aasta alguses loodud kirjastus on tänaseks välja andnud 20 raamatut, plaati ja muud trükist.

 

Toimetaja: Madis JärvekülgHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: