Kadi Herküli kümme suveteatrisoovitust: Homerosest Naissaareni ({{commentsTotal}})

"Preili Julie" Autor/allikas: Kell Kümme

Ilmselgelt sobib esietendumata lavastuste soovitamine pigem kaheksajalg Paulile või ennustavale kanale. Sestap tuleb järgnevaid vihjeid tarbida ainult koos paraja annuse skepsisega. Kuigi lõpuks on teatrikogemus nii ehk naa isiklik. Ühele ema, teisele tütar.

Suveteatril on aga alati üks lisaväärtus – võimalus (taas)avastada Eestit ja sattuda kohtadesse, kus seni käimata. Nii et lisaks lavastajatele, näitemängudele, näitlejatele võib lavastusi vabalt valida ka põnevate mängukohtade järgi.

Kohustuslik kava
ehk möödunud suvede tipud, mis tasuks tingimata ära vaadata.

"Titanicu orkester"
Kurb komöödia viiest eluheidikust, kes ootavad rongi, mis kunagi ei peatu. Madis Kalmeti peen ja kujundlik lavastus, nauditavad näitlejatööd ning looga ideaalselt kaasa mängiv räämas Tapa raudteejaam. Helge elamus.
14. juulist Tapa raudteejaamas

"Preili Julie"
Punase juuksepahmakaga preili Julie võrgutab, küünistab, ründab, alistub, pudeneb kildudeks. Kersti Heinloole aasta parima naisnäitleja preemia toonud Julie on eesti teatris harvanähtavalt võimas ja kirglik. Ja Andres Mähari Jean ei jää talle karvavõrdki alla – nutikas, võluv, ratsionaalne, alatu. 100 minutit vägevalt emotsionaalset ja väga füüsilist teatrit imekaunis Kõue mõisas.
24. juulist Kõue mõisas

Lastele ja lapsemeelsetele:
“Üle linna Vinski”
Lihtne, ent noort vaatajat alahindamata tehtud muusikaline lastelavastus, mis võlub fantastilise ruumikasutusega ja tõestab, et elusat teatrit saab teha kasvõi köögilaual. 18. juulil saab lavastus ka järje “Vinski ja Vinsentti”.
19. juunist Tartu Laulupeomuuseumis

Uued tulijad

"Kolm õde"
Eesti teatri Tšehhovi-küllus tundub sageli liialduse ja mõttelaiskusena ning tekitab soovi lavastajalt küsida: miks jälle Tšehhov? Maria Petersoni möödunud kevadsuvel esietendunud "Kajakas" oli aga sedavõrd hõrgult psühholoogiline, absoluutselt autoritruu ja samas täiesti kaasaegne, et ajab "Kolme õe" lati väga kõrgele. Tasub oodata ülimalt klassikalist teatrit.
7. juunist Tallinnas, Theatrumis

"Maailma parim küla"
Viimasel kümnendil pigem ametlikke tseremooniaid seadnud ja kultuuriametnikuna toimetanud Jaanus Rohumaa tagasitulek suure, vaatemängulise ja nõudliku teatri juurde. Soome elava klassiku Paasilinna tekst on vääriline kaaslane Rohumaa omaaegsetele suurlavastustele "Ainus ja igavene elu" ning "Võlumägi". Peaosas üks eesti jõulisemaid meesnäitlejaid Üllar Saaremäe.
19. juunist Rakvere rahvaaias

"Tüdrukud ei nuta ehk Katharina lähetamine"
Pööraselt naljaka püstijalakomöödiaga "Võidab see, kellel on kõige hullem mees" publikut naerutanud Katariina Tamm ja Piret Krumm põgenevad enese eest Naissaarele. Lootus kõht kõveraks naerda.
3. juulist Naissaarel

"Libahunt"
Šamaani lapselaps, jakuudi lavastaja Sergei Potapov lahkab eesti klassikat. Juba iseenesest ülimalt põnev kooslus, millele kohalikud kired omade ja võõraste, kooseluseaduse ja pagulaste ümber ajakajalisi nüansse ja värvi lisavad.
8. juulist Viinistul

"Werther"
Verinoored näitlejad katsetavad tormi ja tungi – kuidas oleks elada Goethe noore Wertheri kombel, täiega, ja siiski ellu jääda? Prooviaja osana kutsutakse vaatajad 40-kilomeetrisele jalgsimatkale ja terveks ööks tähti vaatama. Uudishimuliku teatraali valik.
11. juulist Kaelase mõisas

"Miljonite lemmik"
Marko Matvere on eksrets ja pangaröövel, kes nüüd naudib telestaari magusat elu. Merle Palmistel pole parimasse eetriaega esialgu asja, aga ta kavatseb sinna jõuda. Iga hinnaga. Rangelt soovituslik nii tõsieluseriaalide fännidele kui Kroonika ja Hello! andunud lugejatele. Briti elav klassik Alan Ayckbourn võtab naljakalt, ent armutult pulkadeks lahti staaride ja staarikeste fenomeni.
16. juulist Otepääl, Villa Müllerbecki õuel

"Odysseia"
Noorema põlvkonna üks omanäolisemaid lavastajaid Ivar Põllu viib publiku seiklema Tartu tuntud ja tundmatutesse paikadesse. Seni kaasaegse originaalloominguga silma paistnud Tartu Uue Teatri esimene katse klassikalise tekstiga rinda pista. Tõsi-antiikset Homerost ja heksameetrit ei maksa ehk oodata.
14. augustist Tartu Uues Teatris 

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: