Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Teatritudengid lõpetavad kooli suvetuuriga oma kodupaigus

Noore teatri sünd - Must Kast
Noore teatri sünd - Must Kast

Homsest alustab üheteistkümnes Eesti paigas etenduv ringreis-lavastus "Juunituur". Vahetult enne jaanipäeva lõpetavad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna 10. teatrikunsti lennu tudengid kooli üle-eestilise tänuavaldusega, teatavad tuurikorraldajad.

Viimase ühise ettevõtmisena sõidetakse iga tudengi kodukanti, et esineda seal, kust kõik alguse sai - oma kodus. "Ma arvan, et igaüks leiab ennast varem või hiljem olukorrast, kus ta mõtleb, kuidas ma siia sain, kuidas see juhtus, miks ma praegu tegelen sellega. Nendele küsimustele me üritamegi vastata," ütles tuuri lavastuse kohta TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia 10. lennu lõpetaja ja “Juunituuri” stsenarist Kaija M Kalvet ETVs selle nädala "Terevisioonis".

"Juunituur" kergitab teatrikooli saladuste loori. "Jutustame lugu, kuidas meist said näitlejad ja lavastajad," lausus Rakverest pärit lavastaja Birgit Landberg. Lavastuses on ainest näitleja- ja lavastajaõppe mõistmiseks, aga ka sellega seotud müütide ümberlükkamiseks või neile kinnituse leidmiseks.

Peale lõpetamist kolivad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti eriala 10. lennu vilistlased suure enamusega Tartusse, Genialistide Klubisse, kus hakkab tegutsema kogukonnateater Must Kast. Juba kooliajal tegutsenud noore teatri sünnist on valminud ka dokumentaalfilm, mis oli eetris ETVs.

Etendused:


12. juuni, 11:00 Rõuge Rahvamajas, esietendus

12. juuni, 19:00 Genialistide klubi

13. juuni, 11:00 Paide Wabalinna majas

13. juuni, 17:00 Rakvere Rahvamajas

14. juuni, 12:00 Märjamaa Rahvamajas

14. juuni, 19:00 Keila Kultuurikeskuses

15. juuni, 19:00 Kärdla Kultuurikeskuses

16. juuni, 19:00 Haapsalu Kultuurikeskus

17. juuni, 19:00 Erinevate Tubade klubi

18. juuni, 12:00 Mõisaküla Rahvamajas

18. juuni, 19:00 TÜ VKA mustas saalis

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: