Vabaduse galeriis näeb Enn Põldroosi piiblimotiividega maale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Vabaduse galeriis avati kunstnik Enn Põldroosi näitus "Tähendamissõnad".

Põldroos on 1950ndate lõpust olnud aktiivne nii kunstniku, kirjaniku kui ka Eesti kunstielu korraldajana, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Näitust "Tähendamissõnad" inspireerisid piiblist tuntud lood ja tegelased, sest kunstniku jaoks on piibli näol tegemist olulise kirjandusteosega. Põldroosi maale näeb Tallinnas Vabaduse galeriis juuni lõpuni.

"Siin on põhiliselt piiblimotiividega pildid, mille puhul tekkis niisugune tunne, et need on sellised lood, millel ei ole ainult religioosne tähendus, vaid tugev kirjanduslik väärtus ja sajandite jooksul on Eesti rahvas ja inimesed nende keskel elanud ja need on väga tugevasti mõjutanud meie maailmapilti ja olemust," rääkis kunstnik Enn Põldroos.

"Enn Põldroos on algusest peale esil olnud. Siis kui ta tuli 1950. aastate lõpul, ta on kuidagi väga hästi sobitunud oma aega ja samas on ta alati teinud midagi natukene teistmoodi," lausus Vabaduse galerii galerist Reet Varblane.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: