Arvustus. "Jurassic World" on selline nagu üks võimas seiklusmärul olema peab ({{commentsTotal}})

"Jurassic World" Autor/allikas: outnow.ch

Uus film kinos
"Jurassic World: Sauruste maailm" ("Jurassic World")
Lavastaja: Colin Trevorrow
Osatäitjad: Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Omar Sy, Nick Robinson, Idris Elba, Josh Brolin, Ty Simpkins, David Oyelowo, Judy Greer, Vincent D'Onofrio, Lauren Lapkus, Jake Johnson
Kinos alates 12. juunist
7/10

1993. aastal lavastas maailmakuulus režissöör Steven Spielberg enneolematute eriefektidega suurejoonelise seiklusfilmi, mis tänini paljude tolleaegsete laste südametesse jäänud on. Just siis avas ta esimest korda Jurassic Parki väravad ning andis võimaluse näha eelajaloolisi dinosaurusi reaalsemana kui kunagi varem. Aeg on läinud edasi, "Jurassic Park" on saanud kaks võrdlemisi kesist järge, eriefektid on arenenud tohutu kiirusega. Sellele vaatamata pole Spielbergi originaalfilmi kaugeltki unustatud. Seetõttu pole sugugi üllatav, et Hollywood selle äärmiselt tulusa frantsiisi (teeninud rohkem kui 760 miljonit dollarit) üle 14 aasta taaskord üles leidis ja ellu otsustas äratada.

Nagu tegelasedki filmis ütlevad, sel korral ei piisa enam paljalt dinosaurustest, et publikut põnevil hoida. Seetõttu on teadlased Jurassic Worldi tarbeks aretanud laboris hübriidi, mil nimeks Indominus rex. See olend on türannosaurusest veel suurem, kiirem, tugevam, nutikam ja sellevõrra loomulikult ka ohtlikum. Kes esimest osa näinud, ei pane ilmselt imeks, et see verejanuline elajas oma puurist välja pääseb ja saarel usinalt hävingut külvama asub. Kusjuures "Jurassic World" märgib nelja filmi jooksul esimest korda, mil pargis reaalselt ka külastajaid on – varem on koht alati veel suletud olnud.

Sisulisest küljest on "Jurassic World" klassikaline, ootamatuid pöördeid sündmustes ei leidu, kõik kulgeb juba varem nähtud kindlat rada pidi. Sellevõrra lihtsam on aga filmi vaadates lõõgastuda ja ekraanil kujutatavat meelelahutuslikku möllu nautida, nii et tegelikult töötab seegi teose kasuks. Vaatajat ei üritata mõttetult lollitada, haneks tõmmata, film on selleta niigi kaasahaarav.

Veidi ootamatu on "Jurassic Worldi" juures see, kuivõrd tugevalt ta tegelastele fokuseeritud on. Kui dinosaurused enam rahvamasse kinodesse ei meelita, siis on abiks Chris Pratt (tuntud eelmise aasta "Galaktika valvuritest"), kes oma kehastatud rollile sarnaselt ilmselt ka päriselus ainüksi sarmi abil hiidsisalikke taltsutada suudaks.

Mehe karisma ja nii-öelda screen presence on võrratu ning pärast "Jurassic Worldi" nägemist ei pea enam keegi kahtlema, kui hästi Pratt Indiana Jonesi rolli sobiks – isegi ta riietus on filmis Harrison Fordi omale mõneti sarnane. Näitlejate hulgast paistab silma ka võluv Bryce Dallas Howard. Lavastajatöö seejuures otseselt ei hiilga, aga on siiski meeldivalt lihtne ja säärasele suurfilmile küllalt sobilik.

Arvatust rohkem pööratakse tähelepanu originaalfilmi tohutule pärandile. Osatäitjatest on tagasi toodud vaid BD Wong, kuid dialoogis mainitakse nii 1993. aastal toimunud sündmusi kui ka esialgse pargi loonud John Hammondi nime. Lisaks on filmis vähemalt üks stseen, mis on otseselt suunatud "Jurassic Parki" fännidele ning nad kahtlemata nostalgiliseks muutma peaks.

"Jurassic World" ei vea ootusi alt – ta on täpselt selline nagu üks korralik, võimas seiklusmärul olema peab. Raha on sisse pandud kõvasti, seda on igast otsast näha: uhked kaadrid troopilisest saarest ja seal elutsevatest eri sorti elukatest jätavad tõeliselt majesteetliku mulje. Visuaal ja silmailu on oodatult olulisel kohal, just nagu Spielbergi originaaliski. See on õige film, mida kinolinal ja miks mitte ka IMAX formaadis vaadata, kodudiivanil läheks osa elamusest kindla peale kaduma.

Vaata treilerit.

Toimetaja: Madis JärvekülgHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: