Viljandis ulatati tunnistus 16-le värskele Eesti lõõtspilli valmistajale ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tänast päeva tuleb pidada väga oluliseks meie kultuuriloos, sest Viljandi kutseõppekeskuses ulatati tunnistus 16-le Teppo-tüüpi Eesti lõõtspilli valmistajale.

Poolteist aastat kestnud kursused osutusid nii menukaks, et sügisel õppetöö jätkub ja siis juba uute õpilastega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

16 uhiuue Teppo-tüüpi Eesti lõõtspilli ühismängimist kuuleb harva. Oma pillidega olid täna rahul nii nende valmistajad kui ka õpetajad.

"Ma arvan küll, et kukkus välja nii nagu ma soovisin ja ega ma ju ei osanudki nii väga midagi soovida, esimene pill siiski. Hetkel ta vajab veel natuke sellist puhtaks häälestamist, aga muus osas olen ma täiesti rahul," rääkis lõõtspilli valmistaja Urmas Arumäe.

"Puuri puutusin ma esimest korda, aga ma ei julgenud öelda ka, et ma ei oska. Ma lihtsalt tahtsin seda teha ja mulle meeldis. Mul ei tekkinud hetkekski seda kohta, et ma ei saa hakkama," ütles lõõtspilli valmistaja Urve Tammemägi.

"Kuidas te tulemusega rahul olete, pillid on ju väliselt väga kenad, aga mis häält nad teevad?" küsis ajakirjanik.

"Ilusat häält teevad, ikkagi ehtsat lõõtspilli häält teevad ja pillid on, nagu te juba ütlesite, väga ilusad," lausus lõõtspilli valmistajate juhendaja Heino Tartes.

"Kui ma peaks enda valmistatud pilliga mängima, see oleks midagi uskumatut kindlasti. Mina kehva meistrimehena kahjuks seda kunagi ei teeks, aga ma saan täiesti aru nendest meestest ja sellest daamist, kes seda tegid. See on uskumatult lahe tunne kindlasti," hindas kursuslaste lõõtsamängu õpetaja Margus Põldsepp.

"Väga palju on helistatud ja küsitud, et kas tuleb sellist veel ja kuna Heino Tartes ja Kalmer Lind on nõus ja kutsekool meil seda võimaldab edasi teha, siis ja, me jätkame sügisel uue kursusega," kinnitas projektijuht Epp Välba.

Lõõtspilli valmistajaid koolitati täiendõppekava alusel, kuid Viljandi kutseõppekeskuse direktor Tarmo Loodus usub, et tulevikus tehakse seda riikliku tellimuse korras.

Toimetaja: Liis VelskerHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: