Eesti Kunstimuuseum assotsieerus Teaduste Akadeemiaga ({{commentsTotal}})

Kadrioru kunstimuuseum
Kadrioru kunstimuuseum Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Lõppeva nädala kirjutatati Eesti Teaduste Akadeemia majas alla assotsiatsioonileping Eesti Kunstimuuseumi ja Eesti Teaduste Akadeemia vahel. Sõlmitud leping tunnustab Eesti Kunstimuuseumi tegevust kõrgetasemelise teadusasutusena, mille teadusprogrammid ja publikatsioonid on arvestatav osa Eesti teadustegevusest.

Muuseumi peadirektori Dr. Sirje Helme sõnul on selline leping nii tunnustus kui ka kohustus ja kindlasti suureks motivatsiooniks edasisele uurimistööle muuseumis.

Eesti Kunstimuuseum pöördus aprillikuus akadeemia poole palvega, et kunstimuuseumi ja akadeemia sisulise koostöö valmidust lepinguliselt kinnitada. Akadeemia juhatus kiitis lepingu sõlmimise heaks maikuu istungil.

Taotluses oli märgitud, et EKM peab oma põhimissiooni täitmisel väga oluliseks muuseumis toimuvat teadustegevust ning akadeemial on suur au seda tegevust omalt poolt toetada. Samas vääristab leping suurel määral akadeemia olemust ning avab täiesti uued võimalused avatud ja põnevaks loominguliseks koostööks.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Eesti KunstimuuseumHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: