Kunstnik ja helilooja astusid ühisele toetuspinnale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Krista Mölderi ja Helena Tulve ühisnäitus „SINA / SINA”
Krista Mölderi ja Helena Tulve ühisnäitus „SINA / SINA” Autor/allikas: Hobusepea galerii

Hobusepea galeriis on avatud Krista Mölderi ja helilooja Helena Tulve ühine näitus „SINA / SINA”.

Krista Mölder ja Helena Tulve:
„Kuidas väljendada sõnadega, mida oleme omavahel mõnda aega setitanud. Viimaste nädalatega on enamus “piltidest” taandatud ja toetuspinda on jäänud päris vähe.
Taoline seis on aga lähedal näituse ühele ideele – mõttele toetuspinna haprusest ning suhtelisusest. Kuidas olla ühtaegu kohal (lausumas, vastamas, resoneerimas) ning samal ajal liikumises; lasta ebakindluse miinustel toimida plussidena.
Sina. Teise alatine lähedus paneb aja liikuma.“

Krista Mölder kaitses magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemia fotoosakonnas aastal 2006. Ta on täiendanud end Westminsteri Ülikoolis Londonis. Tema visuaalselt hõrk fotoloom-ing keskendub inimese ja ruumi vahelistele suhetele. Mölderi fotode ruumikogemus jätkub ka näitusesaalis, muutes kogu ekspositsiooni üheks installatiivseks tervikuks. Inimese puudumine fotodel rõhutab vaataja-kogeja kohalolu näitusesaalis. Mölderi viimased näitused toimusid aastal 2013 Temnikova & Kasela galeriis („Mittekohad“) ja aastal 2012 Tallinna Kunstihoone galeriis („Kohalolu“, koos Neeme Külm’aga). Tema näitus „European eyes on Japan“ toimus aastal 2012 Jaapanis Akitas ja 2011. aastal Soomes Turus.

Helena Tulve on eesti helilooja, kelle muusika keskmes on lakkamatu muutumine ja sellega seotud protsessid. Tulve muusika kasvab välja lihtsatest algimpulssidest, olles mõjutatud looduslikest mustritest, orgaanikast ja sünkroonsusest. Helena Tulve olulisemateks õpetajateks on olnud Erkki-Sven Tüür ja Jacques Charpentier. Lisaks kompositsioonile on ta põhjalikumalt tegelenud ka gregooriuse lauluga. Tulvelt on muusikat tellinud Eesti Filharmoonia Kammerkoor, NYYD Ensemble, ensemble diferencias, Madalmaade Kammerkoor, Müncheni kammerorkester, Uppsala Kammerorkester jpt. Samuti on ta teinud koostööd videokunstnikega ja kirjutanud muusikat filmile.
Helena Tulvel on ilmunud kolm autoriplaati: “Sula” (Eesti Raadio, 2005), "Lijnen" (ECM, 2008), “Arboles lloran por lluvia” (ECM, 2014).

Näitus jääb avatuks 22. juunini 2015.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Hobusepea galerii

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: