Uus tantsuraamat sünnib ühiskirjutamisplatvormi abil ({{commentsTotal}})

Uus tantsuraamat sünnib on-line ühiskirjutamisplatvormil
Uus tantsuraamat sünnib on-line ühiskirjutamisplatvormil Autor/allikas: STL

Sõltumatu Tantsu Lava annab novembris välja Eesti esimese kaasaegse tantsukunsti ülevaateraamatu. Kaasaegsest tantsust on seni ilmunud vaid üksikud ülevaatlikud väljaanded ajakirjanduses ja mõned festivali-spetsiifilised trükised (festivali Uus Tants ajakirjad, Notafe raamatud).

Jättes seekord läbikirjutamata 20 aastat kaasaegse tantsu ajalugu, keskendub trükis tantsumaastiku olevikule ja kiikab tulevikku.Kaardistades praegust, analüüsitakse läbilõiget hetke tegijatest ja tendentsidest ning sealjuures spekuleeritakse, mis on potentsiaalid, kuhu tants saaks üldse liikuda ja mis on veel Eestis läbimängimata võimalused.

Tantsust kirjutavad: Kai Valtna, Madli Pesti, Anu Ruusmaa, Taavet Jansen, Liisi Aibel, Kadri Noormets, Henri Hütt, Andreas W, Alissa Šnaider, Valle-Sten Maiste jt.

Uudse meetodina raamatukirjutamisel Eestis katsetati raamatu koostamisel avalikku ühiskirjutamisplatvormi, kuhu oli kõigil võimalus kaastööga panustada. Trükise esimene peatükk sünnib maikuus online-keskkonda panustatud tekstidest.

Tantsuraamatut esitletakse novembris Sõltumatu Tantsu Lava 10. hooaja juubeliüritusel.

Väljaandja: Sõltumatu Tantsu Lava koostöös Eesti Teatri Agentuuriga, Viljandi Kultuuriakadeemiaga, Eesti Teatriuurijate- ja Kriitikute Ühendusega.

Koostaja: Evelyn Raudsepp

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: STLHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: