Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna rattamajade arhitektuurivõistluse "Velokoda" parimate ideedega saab tutvuda Telliskivi loomelinnakus

I koha töö Kookon.
I koha töö Kookon. Autor/allikas: Reio Avaste

Eile kuulutati Telliskivi loomelinnaku Vaba Lava hoones näituse avamisega välja Tallinna jalgrattamajade arhitektuurivõistluse "Velokoda" parimad ideed.

Velokoja võistluse I koha pälvis töö nimega KOOKON ning selle autorid on kahe kõrgkooli arhitektuuritudengite tiim: Elis Kostabi (Tallinna Tehnikakõrgkool) ja Siim Tiigimägi (EKA). I koha autorid saavad rahalise preemia 1000 eurot.

Välja jagati kolm II kohta töödele:
TRIANGEL- Ats Buddell, Hanna-Liisa Mõtus, Mae Köömnemägi (EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala)
VELOTUBE – Karolin Kõrge (EKA tootedisaini eriala), Harri Kaplan (EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala)
RATTAMAJA – Karl Taul (EKA sisearhitektuuri eriala)

Lisaks auhinnatud töödele otsustas žürii esile tõsta töid märgusõnaga KUUR - Harri Kaplan (EKA arhitektuur ja linnaplaneerimine), VILU - Inke-Brett Eek (EKA arhitektuur ja linnaplaneerimine) ja Juhan Teppart (Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri eriala) ning PUNANE, KOLLANE, LILLELINE VÕI MUMMUDEGA - Mihkel Räni Raev ja Ulla Alla (EKA arhitektuur ja linnaplaneerimine).

Arhitektuurivõistluse "Velokoda" kuulutasid mullu detsembris välja Tallinna Energiaagentuur koostöös Tallinna Keskkonnaameti, Tallinna Linnavaraameti ja Tallinna Linnaplaneerimise Ametiga ning Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonnaga.  Võistluse eesmärk oli leida parim idee korterelamute piirkonda sobiva turvalise jalgrattahoidla või -maja mudelile. Võistlustöö pidi näitama maketi, jooniste ja  seletuskirjaga, milline võiks olla korterelamupiirkondade õuealale paigutatav jalgrataste ööpäevaringseks hoidmiseks mõeldud rattamaja. Võistlusele said ideid esitada kõik tudengid, olenemata erialast.

"Velokoda" arhitektuurivõistlusele laekus 17 tööd, mida hindasid Tallinna linna peaarhitekt Endrik Mänd, arhitekt Siiri Vallner (EAL), Tallinna Linnavaraameti juhataja Einike Uri, siseministeeriumi planeeringute osakonna nõunik Andres Levald (EAL, EPÜ) ning arhitekt ja EKA arhitektuuriteaduskonna dekaan Toomas Tammis.

"Võib julgelt väita, et auhinnatud ja äramärgitud tööde puhul oli ülesanne hästi lahendatud ning nende ideede ellurakendamine rikastaks linnaruumi ja elavdaks rattakasutust," ütles konkursi žürii esimees Endrik Mänd.

Tallinna Telliskivi loomelinnaku Vaba Lava majas saab tutvuda kõigi konkursitöödega, välja on pandud maketid koos seletuskirjaga.

Näituse kuraator on Eve Komp ning see on avatud 17. augustini iga päev kell 12-18.

II koha töö RATTAMAJA. Foto: Reio Avaste

II koha töö TRIANGEL. Foto: Reio Avaste

II koha töö VELOTUBE. Foto: Reio Avaste

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: