On alanud uute üliõpilaste vastuvõtt Eesti Kunstiakadeemiasse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kunstiakadeemia
Kunstiakadeemia Autor/allikas: ERR

Eesti Kunstiakadeemia ootab uusi üliõpilasi bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppesse. Uue valikuna on tänavu avatud tsükliõppena Kujunduskunsti õppekava, mis võimaldab omandada kõrgharidust Tallinnast kaugemal elavatel inimestel. 

Sisseastumisavaldusi saab esitada veebikeskkonnas www.SAIS.ee 20. juunist -- 3. juulini ning kohapeal, Estonia pst 7/Teatri väljak 1, Tallinnas 2. ja 3. juulil kl 10-16. Oodatud on kõik, kes tunnetavad endas motivatsiooni ja huvi tegutseda arhitektuuri-, disaini- või kunstialal ja arendada oma mõtlemis- ja tegutsemisvõimet loova inimesena.

Eesti Kunstiakadeemia on avalik-õiguslik ülikool, millel on neli teaduskonda: arhitektuur, disain, kunstikultuur ja vabad kunstid, kus toimub nn riiklikult rahastatud ehk tasuta õpe ning lisaks Avatud Akadeemia, kes korraldab tasulisi täienduskoolitusi, Suve- ja Talveakadeemiat ning mitmesuguseid ettevalmistuskursusi.

Kunstiakadeemias saab valida enam kui 30 erineva õppekava seast, õpe toimub hinnatud ja tunnustatud professionaalide juhendamisel. Akadeemia eesmärk ja soov on, et selle kooli lõpetajad oleksid edaspidi võimelised edukalt ühiskonnas toimima ning töötama iseseisvate loojate ja mõtlejatena.

"Siin õppimise üheks peamiseks eeliseks suurülikoolide ees on väikesed õppegrupid ja individuaalne mentorlus erialaprofessionaalidelt kogu õppeaja vältel. Looverialade olemus eeldab inimeselt tugevat sisemist motivatsiooni ja enesedistsipliini, et elus õnnestuda. Seepärast on juba varakult õppetöösse põimitud projekte ja ülesandeid, mis arendavad üliõpilaste mõtlemis- ja analüüsivõimet, initsiatiivi ja iseseisvat tegutsemist. Pole ka ime, et paljudel meie tudengitel on ülikooli lõpuks loodud oma firmad või kutsutakse neid juba koostööprojektide ajal tööle ettevõtetesse,” räägib õppeprorektor Anne Pikkov ja lisab:

"EKA on suhtarvuliselt ka Eesti kõige rahvusvahelisem ülikool, omades partnereid maailma tipp arhitektuuri-, disaini- ja kunstiülikoolide seas. Igal aastal kasutab vahetusprogrammide võimalusi ligi 30 protsenti tudengkonnast, mis tagab neile head kontaktid ja võrgustiku ülikoolijärgseks professionaalseks arenguks ka rahvusvaheliselt."

Uue valikuna on tänavu avatud tsükliõppena Kujunduskunsti õppekava, mis võimaldab omandada kõrgharidust Eesti Kunstiakadeemias Tallinnast kaugemal elavatel ja/või tööl käivatel inimestel. Kujunduskunsti õppekaval on neli suunda: keskkonnadisain, ruumikujundus, meediagraafika ja moestilistika. Kuna tsükliõppe puhul on tegu osakoormusõppega, siis on see tasuline.

Õppekavad Eesti Kunstiakadeemias

Arhitektuuriteaduskond
- Arhitektuur ja linnaplaneerimine (BA+MA 5-aastane õpe, PhD)
- Urbanistika (MA ingl.k.)
- Sisearhitektuur ja mööblidisain (BA, MA)

Disainiteaduskond
- Ehte- ja sepakunst (BA, MA)
- Graafiline disain (BA, MA)
- Keraamika (BA, MA)
- Klaasikunst ja –disain (BA, MA)
- Moedisain (BA, MA)
- Nahakunst, aksessuaari- ja köitedisain (BA, MA)
- Tekstiilidisain (BA, MA)
- Tootedisain(BA, MA)
- Disain ja tootearendus (MA ingl. k, ühisõppekava EKA ja TTÜ)
- UUS õppekava Kujunduskunst (keskkonnadisain, ruumikujundus, moestilistika, meediagraafika – tasuline osakoormusõpe) (BA)

Kunstikultuuri teaduskond
- Kunstiharidus (MA)
- Kunstiteadus (BA, MA, PhD)
- Muinsuskaitse ja konserveerimine (BA, MA, PhD)

Vabade kunstide teaduskond
- Animatsioon (BA, MA ingl.k.)
- Fotograafia (BA, MA)
- Kunst (maal, graafika, installatsioon ja skulptuur) (BA, MA)
- Stsenograafia (BA, MA)
- Uusmeedia (MA)

Doktorikool
- Arhitektuur ja linnaplaneerimine (PhD)
- Muinsuskaitse ja konserveerimine (PhD)
- Kunst ja disain (PhD)
- Kunstiteadus (PhD)

Avatud Akadeemia
- Meediagraafika (venekeelne tasuline õpe)

Olulisemad kuupäevad:

- Avalduste esitamine SAIS-is 20.06.-03.07.2015
- Avalduste esitamine kohapeal, Estonia pst 7/Teatri väljak 1, Tallinn 2. ja 3.07.2015 kl 10-16
- Vestlused ja sisseastumiseksamid toimuvad 06.07.-10.07.2015
- Õppima tulemise kinnitamine/õppekohast loobumine tuleb kinnitada SAIS-is hiljemalt 20.07.2015

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: EKA

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: