Tallinna Vene Muuseumis saab varsti käia mööda Revali tänavaid ({{commentsTotal}})

Muuseumi direktor Larissa Ušnitškova
Muuseumi direktor Larissa Ušnitškova Autor/allikas: Tatjana Novikova-Pidvõsotskaja

3. juulil avatakse Tallinnas Vene Muuseumis ajalooline näitus pealkirjaga "Mööda Revali tänavaid", mis viib jalutuskäigule Revali tänavatel Vene turust Peetri platsini.

Vene turust Peetri platsini või kui kasutada tänapäevaseid nimetusi, siis Viru väljakust Vabaduse platsini.

Välja pannakse rohkem kui 200 eksponaati Eesti Ajaloomuuseumi, Tallinna Linnamuuseumi, Tallinna Vene Muuseumi, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi, Tallinna Linnaarhiivi, Eesti Filmiarhiivi, Tallinna Keskraamatukogu ja Tallinna Ülikooli akadeemilise raamatukogu kogudest, mis räägivad 19.-20. sajandi vahetuse Revali arhitektuurist, kultuurist ja olmest, teatab Vene muuseum.

Erilist märkimist väärib kirjelduse kohaselt fotode nimistu: üle 80 Tallinna Vene Muuseumi poolt restaureeritud ja suurelt väljatrükitud fotot. Nagu kõik vanad fotod, võluvad need pildid tuttavate vaadetega, mis on tänaseks päevaks omandanud linnapildis hoopis teise ilme. Fotode järgi tehtud vaatefilm toob üksikasjalikult välja, millise arengu on läbinud Tallinn selle saja ja natuke rohkema aasta jooksul. Filmi saab vaadata spetsiaalselt selleks otstarbeks muuseumi keskaegsest külalistetoast ümber kujundatud kinosaalis.

Näituse idee autor, kuraator ja ekspositsiooni disainer on muuseumi direktor Larissa Ušnitškoval.

Näituse ettevalmistused. Fotod:Tatjana Novikova-Pidvõsotskaja

 

Toimetaja: Madis JärvekülgHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: