Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Arvustus. Jaan Tätte Juuniori lootustandvad ekslemised jätkuvad

Meisterjaan
Meisterjaan

Uus album
Meisterjaan
"Ilusad illusioonid"
7/10

Kergekoelist psühh-poppi pole vast kunagi liiga palju ja kuigi kodumaise elektroonilise etno kogukond ei ole üles keerutanud veel täit tähetolmu, siis vähemalt huviväärseid virvatulukesi kohtab aina rohkem. Duetist Meister ja Mari paraja hipibravuuriga esile kerkinud tulevikuversioon Jaan Tättest nokitseb juba mõned tublid aastad parmupilli uutmise vallas ja “Ilusad illusioonid” on tema teine sooloalbum.

Noore meistri puhul on tegemist omasoodu kulgeva rändajaga, kelle areng ja tunnetusepagas kasvatab kihte tasase tempoga ja hüperaktiivset meeldidapüüdmist tema loomingus ei esine. Kohe tuleb öelda, et näiteks Puuluupi või Maarja Nuuti-laadne ürgkaevur Jaan ei ole; asja kohal hõljub kergelt lollitav mängulustimine, mis kaldub vahel kämbilikesse maitsesfääridesse. Aga sedagi vaid paar loo võrra.

Põhikurss käib parmupillise, tikutopsiliku trance’i ja techno maadel, mis pole teab küll mis uudislahendus, aga annab koos äratuntavalt eestimaiste lisanditega päris orgaanilise materjali kodukoha tunnetamiseks. On väga häid süvakulgemisi, mille juures annab kindlasti tooni ka kompanjooni ja helimeistri Taavi Tulevi täppisnaturalism. Niisiis - küberugri võti on justkui leitud, aga jääb loota, et avanev uks näitab teed veelgi raputavamate radadeni.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: