Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pühalepa muusikafestival toob kuuldavale Erkki-Sven Tüüri varemavaldamata palu

{{1436184774000 | amCalendar}}
Mari Poll
Mari Poll Autor/allikas: Pühalepa festival

Neljas Pühalepa muusikafestival toob Hiiumaale ETV Tütarlastekoori, pianist Mihkel Polli koos viiuldajast õe Mariga, ansambli Heliotroop koos laulja Kadri Voorandiga, sopran Kädy Plaasi ning Kärdla muusikakooli direktori Arvo Haasmaga musitseerivad gambamängijad.

"Festivali avakontsert on pühendatud helilooja Veljo Tormise 85. sünnipäevale, Erkki-Sven Tüüri loomingut saab kuulda Mihkel Polli ja Mari Polli kontserdil, samuti toob ansambel Heliotroop Hiiumaale Erkki-Sven Tüüri loomingut In Spe repertuaarist kui ka helilooja seni avaldamata lauludest ning teeb seda omas mõnusas võtmes," rääkis festivali kunstiline juht Endrik Üksvärav. "Seekordne festival on pigem kammerlik ning kaasaja muusika ja Eesti muusika poole kaldu, vanamuusikat saab nautida festivali viimasel kontserdil."

Kokku on kolme päeva jooksul Pühalepa kirikus 5 kontserti:
14. augustil kell 18 Avakontsert: Veljo Tormis 85. ETV Tütarlastekoor, dirigent Aarne Saluveer
14. augustil kell 20 kontsert "Ööhõlmad". Kädy Plaas (sopran) ja Marje Lohuaru (klaver)
15. augustil kell 16 Mihkel Poll (klaver) ja Mari Poll (viiul)
15. augustil kell 18 ans Heliotroop ja In Spe lood
16. augustil kell 13 Vanamuusikakontsert: Arvo Haasma & sõbrad

Igal suvel augustis Hiiumaal toimuva Pühalepa muusikafestivali keskmes on vanamuusika ja kaasaeg, sh Hiiumaalt pärit helilooja Erkki-Sven Tüüri looming. Kolme päeva jooksul pakub festival mitmekesiseid ja kõrgetasemelisi kontserte. Kindel koht festivali programmis on ka Hiiumaalt pärit muusikutel. Festivali peamiseks kontserdipaigaks on suurepärase akustikaga Pühalepa kirik.

Festivali kunstiline juht on dirigent ja laulja Endrik Üksvärav. Festivali piletitulu annetavad korraldajad Pühalepa kiriku oreli taastamise fondi.

Pühalepa festivali korraldab MTÜ Kerema Kultuurikoda. ETV tütarlastekoori kontsert toimub koostöös Eesti Kontserdiga.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: