Homme avatakse Eesti kunstnike projekt PIND Birminghamis ({{commentsTotal}})

Näitus PIND: Carl-Robert Kagge, Anton Koovit, Uku Sepsivart
Näitus PIND: Carl-Robert Kagge, Anton Koovit, Uku Sepsivart Autor/allikas: jaanikaokk.com

Reedel, 3. juulil avatakse Birminghamis näitus PIND. PIND on rahvusvaheline projekt, mis keskendub kohaspetsiifilisusele ja koostööle ning mille eesmärk on eksponeerimisvõimaluse ja rahvusvaheliste sidemete loomine. Installatsiooni ehitavad üles Eesti kunstnikud: Carl-Robert Kagge, Anton Koovit, Uku Sepsivart ja projekti korraldab vabakutseline kultuurikorraldaja Jaanika Okk koostöös Centrala Galeriiga.

Kagge, Koovit ja Sepsivart illustreerivad tuntud Eesti eksporttooteid ironiseerides masstarbimise üle. Projekt on spetsiaalselt Birminghami jaoks installeeritud, võttes arvesse siinseid eripärasi.

Näitus on avatud kuni augustikuu lõpuni ning selle aja jooksul toimuvad kunstnike juhendamisel kaks töötuba (4. ja 5. juuli) ning artist talk (4. juuli). Projektiga antakse välja ka kataloogi, mille kohta saabub peagi lisainfot.

Birmingham on suuruselt teine Suurbritannia linn peale Londonit. Ajalooliselt on tegemist tugeva tööstuslinnaga, mis on viimastel aastatel näidanud üles tugevat kultuuri- ja kunstitaseme kasvu. Mahajäetud tööstushooned on pakkunud tegevuspinda uutele kultuurikeskustele. Kohaspetsiifilisus ja tänavakunst on Birminghamis veel eriti õitsema löönud, pakkudes kunstnikele suurepärast tegevuspinda oma väljundi jaoks.

PIND
Centrala Galerii, Birmingham, Suurbritannia
4.07.2015 – 30.08.2015

Kunstnikud:

Carl-Robert Kagge
Elab ja töötab Tallinnas. 2012. aastal lõpetas Kagge Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini eriala. Tema looming on suuresti motiveeritud tüpograafiast. Praegu tegutseb Kagge vabakutselise graafilise disainerina, luues visuaalseid identiteete erinevatele näitustele, projektidele ja üritustele. Sh. TASE 14 (EKA), Kampsunid ja Kostabid (Tartu Kunstimuuseum), Artist-Run Space Rundumi identiteet jm.

Uku Sepsivart
Elab ja töötab Tallinnas. Sepsivart õpib hetkel Eesti Kunstiakadeemia skulptuuri magistrantuuris. Tema looming on väga mitmekesine: kohaspetsiifilised installatsioonid, avaliku ruumi sekkumised, maal ja joonistus.

Anton Koovit
Elab ja töötab Berliinis. Koovit õppis graafilist disaini Eesti Kunstiakadeemias, Gerrit Rietveldi Akadeemias Amsterdamis ja Haagi Kunstiakadeemias Hollandis (KABK). Tema kohaspetsiilised ja avaliku ruumi teosed mängivad erinevate värvide ja kujundite omavahelise kooskõlaga. Kooviti tegeleb suuresti tüpograafiaga ning on üks FATYPE loojatest (fatype.com), luues ja disainides uusi trükikirju.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: jaanikaokk.comHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: