Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Noore Kunstniku preemia laureaat võtab luubi alla aknad ja lülitid

Taavi Suisalu isiknäitus „Akende lummuses / I am NOT sitting in a room”
Taavi Suisalu isiknäitus „Akende lummuses / I am NOT sitting in a room” Autor/allikas: Draakoni galerii

Draakoni galeriis on avatud Taavi Suisalu isiknäituse „Akende lummuses / I am NOT sitting in a room”.

Taavi Suisalu (1982) töötab tehnoloogilise, tegevus- ja helikunsti valdkonnas. Oma sõnul huvitub ta kunstis eelkõige sotsiaalkultuurilistest ilmingutest, nende mõjust sotsiaalsete olendite käitumisele, tajudele ja mõtlemisele. Suisalu on õppinud Tartu Ülikoolis sotsioloogiat ja informaatikat, lõpetanud 2010. aastal Tartu Kõrgema Kunstikooli meedia- ja reklaamikunsti osakonna ja 2014. aastal Eesti Kunstiakadeemia uusmeedia osakonna magistrikraadiga. Õpingute ajal on ta end täiendanud muuhulgas Nante’i disainikoolis, Prantsusmaal ja Genfi Kunsti- ja Disainiülikoolis, Šveitsis. Ta on osalenud mitmetes rahvusvahelistes kunstiprojektides ja töötubades Eestis, Islandil, Soomes ja Šveitsis.

2014. aastal pälvis Taavi Suisalu Eesti Kunstiakadeemia lõputööde näitusel „TASE´14“ eksponeeritud magistriprojektiga „Olematute külade projekt“ MTÜ Noor Kunst ja Eesti Kunstiakadeemia koostöös välja antud Noore Kunstniku preemia, millega kaasnes ka isiknäitus Hobusepea või Draakoni galeriis. Preemia omistamisel tõsteti esile Suisalu panust kultuuriliselt laetud hüljatud paikade interaktiivsesse taaskäivitamisse nende salvestamisel digitaalsete fossiilidena.

Draakoni galeriis avatava näituse juhatab Taavi Suisalu sisse järgnevalt: „Jim Jarmuschi filmis „Seaduse kütkeis“ („Down by Law“) küsib umbkeelne Bob kongikaaslastelt: „Vabandust, kas te ütlete inglise keeles: "Ma vaatan akent" või "Ma vaatan aknast välja"?“ olles joonistanud akendeta vangikongi seinale akna.

Kõikjal on lülitid. Ruum sisse, ruum välja. Laual, seintel, taskutes. Need lülitid on aknad ja aknad on lülitid; piiritsoonid, maagilise potentsiaaliga transistorid, mis sildavad meeled tehnoloogilise transi pinnale, informatsioonilise labürindi lävele.“

Näitus jääb avatuks 18. juulini 2015.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Draakoni galerii

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: