Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Naissaarel esietendub muusikaline komöödia "Tüdrukud ei nuta"

Homme esietendub Naissaarel Omari küünis Kinoteatri ja Nargenfestivali koostöös valminud muusikaline komöödia "Tüdrukud ei nuta".

Kinoteater ja Nargenfestival toovad publiku ette lavateose, kust leiab nii püstijalakomöödiat, nukuteatrit kui ka elavat muusikat, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Helilooja Rasmus Puuri eriilmelist originaalmuusikat esitab laval Nargen Opera instrumentaalansambel. Pianisti Johan Randvere sõnul on esimene koostöö näitlejatega sujunud väga edukalt.

"Minu kui pianisti jaoks on suhteliselt uus kogemus olla kollektiiviga lava peal teatrietenduses, kuidagi ilustada seda näitekunsti ja nemad ilustavad siis jällegi muusikat," ütles Randvere.

Laval iseennast kehastava Piret Krummi sõnul on "Tüdrukud ei nuta" mitme inimese loominguline plahvatus, mis on üheks tükiks kokku pandud.

"See koosneb nii paljudest elementidest, see ei ole selline, et tõusen püsti ja räägin oma monoloogi või räägin, mis mind praegu kõnetab. Sellel on palju muud ka sees, just seoses muusika, kostüümide ja kõige muuga," rääkis Krumm.

Oma osa lavastuse õnnestumises on mängida ka Naissaarel.

"Saare ja selle asja võlu ongi see, et meil on päevas üks sündmus. Me teeme väga palju proove. Praktiliselt kogu aeg hilja ööni välja, aga keskendumine on õudselt hea, sest muud väga ei tee. Päike ja proov ja päike ja proov," rääkis Randvere.

Teksti autorid on Paavo Piik, Katariina Tamm, Piret Krumm ja Paul Piik. Oma panuse on lavastusse andnud ka Jarek Kasar.

"Jarek Kasar on teinud sinna /.../ vapustavalt naljaka helilõigu, nii et me oleme seda juba mitu korda kuulnud, aga ainult naljakamaks läheb," ütles Randvere.

"Tüdrukud ei nuta" jõuab Naissaarel juulikuu jooksul lavale üheksal korral.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: