Vana-Antslas avatakse uus teatrimaja ({{commentsTotal}})

{{1436433965000 | amCalendar}}
Talgulised Vana-Antsla mõisa aita korrastamas
Talgulised Vana-Antsla mõisa aita korrastamas Autor/allikas: Urvaste Villike

Vana-Antsla mõisa aidas avatakse täna uus teatrimaja. Uue koha esimeseks sündmuseks on samal päeval esietenduv Jaan Tätte “Palju õnne argipäevaks!”, kus astuvad üles näitlejad Inga Lunge, Karin Rask, Toomas Täht ja Maarius Pärn.

 Vana-Antsla uus teatrimaja avatakse MTÜ Urvaste Villike ja Teater Polygoni koostöös 31. juulil.

“2007. aastal sattusin Valgamaal kokku lavastaja Tamur Tohveriga, kes otsis ühe etenduse tarvis rahvast massistseeni. Läksingi, kuid hiljem kodus olles tundsin, et miski jäi kripeldama. Tundsin, et siia kanti võiks rohkem häid teatrisündmusi jõuda,” meenutab Helger Kavant, MTÜ Urvaste Villike juhatuse liige ning etenduse üks produtsentidest.

“Mõne aja möödudes võtsin julguse kokku ja kontakteerusin Tohveriga ning uurisin, kas me võiks Võrumaal midagi koos teha,” rääkis Kavant, kelle sügavam huvi teatrielu vastu tekkis täiskasvanuna ja juhuslikult, kui ta harrastusteatri truppi kutsuti.

Vana-Antsla mõisa ait on ehitatud 18. sajandi teisel poolel ning sealset mõisakompleksi peetakse üheks Võrumaa suurimaks ja suursugusemaks mõisaansambliks. Mõisa ait asub endisaegse majandushoonena mõisa peahoonest eemal. Aastaid räämas seisnud laguneva hoone ja selle ümbruse kordategemiseks on Kavanti hinnangul kulunud juba ligi 500 tunni jagu vabatahtlike tööd. Aida ehitamist teatrimajaks on osaliselt rahastatud ka regionaalministri valitsemisala kohaliku omaalgatuse programmist.

“Meie koostöö Villike suveteatriga sai hoo sisse mullu, kui lavastasime Urvaste vallas Jaan Tätte “Meeletu”. Etendus osutus nii populaarseks, et vaatajad ei mahtunud taluõuele ära. Nii tekkiski mõte, et vaja on suuremat teatripaika. Meil on hea meel sellel suvel inimesi rõõmustada uue suvelavastusega, mis toimub juba värskelt korda tehtud Vana-Antsla mõisa aidas,” väljendab lavastaja Tamur Tohver heameelt.

“Otsustasime oma uhiuue lavastuse esietenduse tuua välja just Vana-Antsla uues teatrimajas, et jätkata kogukondade suunalist koostööd. Usume, et tehes asju inimeselt inimesele ning koos, mitte teatrilt publikule, sünnib midagi hoopis erilist. Seda inimlikku ja head tunnet hakkab endas kindlasti kandma ka uus teatrimaja,” lisab Tohver.

Lisaks tänavu toimuvatele suvistele etendustele plaanivad Urvaste Villike ning Teater Polygon koostööd jätkata järgnevatelgi aastatel. Mõisa ait on mittetulundusühingu käsutuses kuue aasta pikkuse rendilepingu alusel.

Jaan Tätte näidend “Palju õnne argipäevaks!” räägib loo nooremas keskeas paarist, Anetist (Karin Rask) ja Fredist (Maarius Pärn), kelle abielu on 17 koos elatud aasta järel muutunud rutiinseks ja etteaimatavaks. Nii otsustabki välisreisile sõitnud Anett elule värskust lisada ja toob kaasa üllatava “kingituse” – Manfredi (Toomas Täht, Saksamaa Hessisches Staatstheater Wiesbaden). Tekib pöörane armukolmnurk, või koguni nelinurk, sest väga olulist rolli hakkab mängima ka naabrinaine Anna (Inga Lunge), kellel on tekkinud omad lootused. Olukord paneb proovile mitte ainult abielu, vaid kõik traditsioonilised väärtused.

Esietendus toimub 31. juulil Vana-Antsla mõisa aidas. Samas kohas saab etendusi näha veel ka 1., 6., 7., 8., 13., 14. ja 15. augustil. Augusti teises pooles näeb etendust Alatskivil.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: MTÜ Urvaste VillikeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: