Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti muusik Tuulikki Bartosik lööb laineid Inglismaal

Tuulikki Bartosik
Tuulikki Bartosik Autor/allikas: Matthias Bartosik

Eesti päritolu akordionist, muusik ja muusikapedagoog Tuulikki Bartosik on oma eelviimase albumiga ”Chatterbox” jõudnud Inglismaal “The Telegraph” aasta parimate folkmuusika albumite edetabelisse. Album sündis koostöös akordionist Hannah Jamesi ja RootBeatRecordsiga. “Chatterboxile” salvestatud lood on kõlanud BBC raadioeetris ja erinevatel rahvusvahelistel lavadel.

Juulis esineb Tuulikki Bartosik oma trioga (pianist Timo Alakotila, Soome ja mandoliinimängija Villu Talsi) Võsu Jazz festivalil, Viljandi Pärimusmuusika festivalil ja mitmetel teistel lavadel üle Eesti. Lisaks saab Tuulikki Bartosiki akordionimängu ja laulu kuulata plaadilt “Upa-upa ubinakõnõ”. Värskelt ilmunud võrukeelsel lastemuusika albumil mängib ja laulab Tuulikki Bartosik koos Mari Kalkuni ja Pastacaga, plaadi esitluskontsert toimub augustis.

Eesti akordionisti Tuulikki Bartosiki ja Hannah Jamesi (akordion, UK) koostöös sündinud plaat “Chatterbox” anti “RootBeatRecordsi” vahendusel välja käesoleva aasta 25. mail Inglismaal. Albumile on salvestatud Bartosiki ja Jamesi erinevate rahvaste pärimusmuusikast inspireeritud autorilooming, skandinaavia traditsioonilised tantsulood ning kohapeal tekkinud loodushäältega segunenud improvisatsioonid. Tänaseks on plaat rahvusvaheliste folkmuusika kriitikute poolt väga hästi vastu võetud. Märtsis esinesid Bartosik ja James Briti raadiojaama BBC saate ”Genevieve Tudors Sunday Folk” otse-eetris ning rääkisid oma albumist.

Juunis sai akordioniste kuulata legendaarse inglise folklaulja Maddy Priori (bändi “Steelye Span” laulja) festivalil Põhja-Inglismaal ja nende muusika kõlas BBC Fiona Talkingtoni saates. Tänaseks on ”Chatterbox” Inglismaa ühe suurima meediaväljande ”The Telegraph” folkmuusika aasta parimate albumite tabelis. Muusikakriitik Martin Chiltoni koostatud loetelust võib leida näiteks Nancy Kerri, Natalie MacMasteri, legendaarse iiri bändi ”Altan”, folk-rock bändi ”Fairport Convention”, Bella Hardy, Paul Brady ja paljud teised maailma folgilavade superstaarid.

“Mul on hea meel, et minu muusika rahvusvahelistele kriitikutele korda läheb," rääkis Tuulikki Bartosik. "Lugude salvestamine toimus Walesis produtsent Dylan Fowleri stuudios ja Brecon Beaconsi rahvuspargi koobastes. Plaadile jäädvustus meie kokkusaamine vahetult, täpselt nii nagu me mängimise hetkes Hannahiga olime ja kokku kõlasime.”

Eestis esitleti “Chatterbox´i” Tallinnas 26. mail jazzklubis Philly Joe’s, Tartus 27. mail Tartu Jazzclubis, Moostes MoKSis 28. mail, 30. mail Viitinas Mari Kalkuni talus kodukontserdil. Inglismaal toimub ametlik plaadiesitustuur järgmise aasta alguses.

“Plaadiesitlustuur Eestis oli tore, kohtusime väga erinevate inimestega. Panustasime väikestele saalidele ja seetõttu saime kuulajatega hea kontakti,” lisas Bartosik.

Seni UKs toimunud kontserdid on samuti olnud edukad. Kahel akordionil kõlav eriline repertuaar, nüansirikas ja huvitav koosmäng võlub ka sealseid kuuljaid. Tuulikki Bartosik: ”Oleme suutnud muuta inimeste arusaama akordionist ja selle võimalustest ning üllatanud publikut uute kõlavärvidega, sidudes akordionihelisid laulu, puukingatantsu ning metallofonimänguga.”

Hetkel valmistub Tuulikki Bartosik suvetuuriks oma trioga, mille koosseisus mängivad lisaks temale pianist Timo Alakotila (Soome) ja Villu Talsi mandoliinil. Trio astub esmakordselt lavale 19. juulil Võsu Rahvusvahelisel Jazz Festivalil ja sealt edasi juba mitmetel erinevatel lavadel üle Eesti. 6. augustil saab Rõuge Kunstikuuris kuulata “Upa-upa ubinakõnõ” plaadiesitluskontserti, sellel võrukeelsel lastemuusika albumil mängib ja laulab Tuulikki Bartosik koos Mari Kalkuni ja Pastacaga. Lisaks on Tuulikki Bartosikil käsil oma esimese sooloplaadi tegemine, mis peaks valmis saama 2015. aasta lõpuks. Esitluskontserdid on plaanitud 2016. aasta kevadsuvisesse perioodi.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: