Kaelase mõisa pargis esietendub täna Endla teatri suvelavastus "Werther" ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu Endla teater alustab suvehooaega Kaelase mõisa pargis, kus täna õhtul esietendub suvelavastus "Werther".

Lavastus põhineb Goethe maailmakuulsal teosel "Noore Wertheri kannatused". Goethe kirjutas selle 25-aastaselt, niisama vanad on ka lavastaja, kunstnik ja näitlejad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Endla noored näitlejad Sander Rebane, Fatme Helge Leevald, Lauri Mäesepp ja Karl Edgar Tammi mängivad "Wertheris" tõelise kirega, mis publikut mõistagi ükskõikseks ei jäta. Mängukohana on Kaelase mõisa park nutikas leid ja olustik on osatud kaasa mängima panna.

Lavastaja Laura Metsale on Werther südamelähedane juba lavakunstikooli päevilt.

"Siis päris täispika lavastuseni ei jõudnud, aga kuna ta jäi ikkagi südamelähedaseks, siis Endlasse tulid noored näitlejad ja mõtlesin, et miks mitte nüüd teha, varsti jääme vanaks," rääkis "Wertheri" lavastaja Laura Mets ja lisas, et talle tundub tükk hoogne. "Tundub jah, et inimestel on huvitav, lõbus kohati isegi," lisas Mets.

Paistab, et "Wertheri" trupil on õnn ka teatriajalugu teha.

"Kui ma nüüd õigesti tean, siis ma ei teagi, et "Wertherit" oleks sõnalavastusena tehtud. Ooperina Vanemuises on olnud, aga sõnalavastusena vist isegi mitte, jah," märkis Mets.

1775. aastal ilmunud "Noore Wertheri kannatused" on tegelikult igati tänapäevane teos. Werther oli vale omas ajas ja sellest tekkisid pidevad konfliktid, kõik see pole võõras tänapäevalgi.

Idealistlikud noored on igal ajal sarnased. Kui on valida mugavuse ja riskivõimaluse vahel, eelistavad nad kahtlemata riskida.

Toimetaja: Liis VelskerHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: