Lihula on nädala lõpuni klassikalise muusika päralt ({{commentsTotal}})

Foto: Lihula Muusikapäevad

Eile algasid seitsmendad Lihula Muusikapäevad, mille korraldajateks on Järvide suguvõsa noorema põlvkonna muusikud, keda näeb tänavu korduvalt ka ise musitseerimas.

Kuuel kontserdil astuvad lisaks eesti muusikutele üles ka esinejad Ameerika Ühendriikidest, Brasiiliast ja Soomest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Muusikapäevade läbivaks teemaks on seekord suured juubilarid, sest tänavu tähistab oma 80. sünnipäeva Arvo Pärt ning ühtlasi möödub 150 aastat soome helilooja Jean Sibeliuse sünnist. Tavaks saanud erilise atmosfääriga öökontserdid ei puudu seegi kord kavast.

Muusikapäevadele esinejate leidmine on peakorraldaja Mihkel Järvi sõnul küllaltki lihtne ülesanne. "Esiteks meid on meie enda peres juba päris palju muusikuid, et siin jätkub juba kõigile esinemist," märkis ta. Lisaks rääkis Järvi, et iga kord on perekonna tuttavate seast võimalik leida inimesi, kes on uued ja põnevad.

Ja siis kõikide tuttavad ja suhted, mis on välja kujunenud, et alati leidub keegi uus ja põnev, kes kellegi kaudu ja on ka ise pakutud esinema.

Toimetaja: Kertu LoideHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: