Ansambel U pakub "Klaaspärlimängul" eksperimentaalset lähenemist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ansambel U
Ansambel U Autor/allikas: Laura Arum-Lääts

12. juulil kell 22:00 esineb Tartu Jaani kirikus eesti nüüdismuusika kollektiiv Ansambel U, kelle loomingut iseloomustab eriline kõlataju, virtuoosne koosmäng ning julged, leidlikud ja eksperimentaalsed projektid.

Ettekandmisele tulevad helilooja Märt-Matis Lille lugejale, lauljale ja kuuele instrumendile kirjutatud "Kui kivid olid veel pehmed" (2015, esmaettekanne) ning saksa-argentiina helilooja Mauricio Kageli kuuele mängijale ja mitte-euroopalikele pillidele kirjutatud "Exotica" (1971/1972).

Ehkki Ansambel U kontserdi põhiteos "Exotica" on loodud 1972. aasta Müncheni olümpiamängude kultuuriprogrammi jaoks, on selle temaatika endistviisi aktuaalne. "Exoticas" küsitakse selle kohta, mis on läänelikkus ja sellele võõrad kultuurid, ning kas ja mismoodi on nende kohtumine võimalik. Ansambel U liikmed on kontserdiks välja valinud 10 väljastpoolt Euroopat pärit instrumenti, mida mängitakse vastavalt konkreetsetele esitusjuhistele ning kombineeritult laulmise ja teksti retsiteerimisega.

Klaaspärlimängu festivalil esines Ansambel U viimati 2010. aastal, kui kanti ette Karlheinz Stockhauseni teos "Aus den sieben Tagen", mille esitamiseks paastusid muusikud 4 päeva üksinduses.

Kageli "Exotica".

Toimetaja: Taavi Hallimäe

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: